AktualnościLesznowola

Zielone światło dla 721 bis

Po dwóch latach oczekiwania na rozpatrzenie odwołania, które zostało wniesione do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w czerwcu 2018 roku, przez kilku właścicieli działek, po której w przyszłości ma przebiegać nowa droga wojewódzka 721, mamy wreszcie – zielone światło dla dalszego projektowania inwestycji. Wszystko dzięki pozytywnej decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, która została wydana w dniu 16 października 2020 roku.

– W dniu 16 października 2020 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał postanowienie, znak: WOOŚ-II.4210.66.2016.ŁJ.62, którym nadał rygor natychmiastowej wykonalności decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 28 czerwca 2018 r., znak: WOOŚ-II.4210.66.ŁJ.38, o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od drogi krajowej nr 7 do skrzyżowania z ul. Mleczarską w Piasecznie – czytamy w obwieszczeniu opublikowanym przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.

Przypomnijmy, że w dniu 14 października 2020 roku odbyła się nadzwyczajna Komisja Strategii Powiatu Piaseczyńskiego, która była poświęcona przebiegowi drogi wojewódzkiej 721 przez obszar gminy Lesznowola. Głos w sprawie dalszego projektowania drogi wojewódzkiej 721 bis, zabrał Tomasz Lewandowski, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie: „Uzyskanie pozytywnej decyzji GDOŚ-iu w najbliższym czasie, spowoduje, że potrzebne nam będzie jeszcze 1,5 roku na dokończenie projektu i złożenie materiałów o wydanie decyzji ZRID. Mówimy o przełomie roku 2022/2023. Jeżeli chodzi o prace projektowe, to finansowanie mamy zabezpieczone. Natomiast nie mamy jeszcze zabezpieczonego finansowania, jeśli chodzi o realizacje inwestycji. Inwestycja jest wpisana na lata przyszłe, bo nie mamy jeszcze wydanej decyzji ZRID – mówił podczas trwania komisji strategii, Dyrektor Lewandowski”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *