AktualnościNa luziePiaseczno

Noc Muzeów powraca na Piaseczyńską Wąskotorówkę!

Po pandemicznej przerwie po raz kolejny kolej wąskotorowa otwiera się podczas Nocy Muzeów. W ten wyjątkowy wieczór miłośnicy historii, techniki, kolei, czy po prostu zainteresowani odkrywaniem tajemniczych miejsc będą mogli zobaczyć co kryje się w zazwyczaj niedostępnych halach na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe.

Osoby przejeżdżające koło stacji Piaseczyńskiej Wąskotorówki często nawet nie przypuszczają, co kryje się w starych halach za peronami – a tam każdego dnia, od lat 30. XX wieku gdy zbudowano warsztaty kolejowe w Piasecznie – toczy się życie.

Niezwykła architektura przemysłowa tego miejsca zachwyca, a historia tego miejsca opowiedziana przez pasjonatów przenosi w czasy, gdy koleją wąskotorową można było dojechać do Warszawy, na pl. Unii Lubelskiej lub pod Belweder.

Podczas imprezy na terenie stacji Piaseczno Miasto będzie można przejechać się drezynami, obejrzeć makietę kolejową, wysłuchać jak działa parowóz, czy jak prowadzony jest ruch na kolei.

Piaseczno Miasto ze Złotokłosem połączy specjalny pociąg, którym będzie można udać się na przejazd (tym razem bez tradycyjnego pikniku w Runowie) albo dojechać do Piaseczna na imprezę i wrócić z powrotem.

Pociągi z Piaseczna odjadą o godzinie 18:30 i 20, ze stacji Szczaki Złotokłos 19:15 oraz 20:45.Z okazji Nocy Muzeów przejazdy w promocyjnej cenie 15 zł/osoby.

Bilety dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.bilety.kolejka-piaseczno.pl lub w kasie w miarę wolnych miejsc.

Z Warszawy do Piaseczna i z Piaseczna do Warszawy będzie można dojechać specjalną linią muzealną, na której odnajdziemy kultowego przegubowego Ikarusa, w kolorze niebieskim, takim jak jeżdżący kiedyś po ulicach Piaseczna autobus państwowej komunikacji samochodowej.

Odjazd specjalnej linii muzealnej o godzinie 18:30 z przystanku Centrum 03 (ulica Marszałkowska). Odjazdy z przystanku Metro Wilanowska 01 18:50, 20:00. Odjazdy z Piaseczna do Warszawy (Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa) o godzinach 19:30 oraz 21:30.

Na stacji Piaseczno Miasto pojawi się również wystawa pojazdów zabytkowych oraz inscenizacja historyczna wraz z warsztatami dla dzieci i starszych (pokaz replik replik pojazdów wojskowych, oraz wiele innych niespodzianek).

Miejsca: Stacja kolej wąskotorowej Piaseczno Miasto, ul. Sienkiewicza 14,Czas: 14 maja, od godziny 18.00.

Szczegółowe informacje oraz rezerwacja terminów zwiedzania oraz biletów na: www.kolejka-piaseczno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *