AktualnościNa luziePiasecznoTarczyn

Na Polach Chwały 1920

W niedzielę 13 września br. na terenie Kolejki Wąskotorowej odbył się Piknik Historyczny – „Zostań Ochotnikiem 1920”. Można było obejrzeć pojazdy historyczne z okresu wojny polsko-bolszewickiej, oraz wystawę sprzętu i wyposażenia Wojska Polskiego 1920.

O godzinie 11:00 ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe ruszył specjalny pociąg Kolejki Wąskotorowej w kierunku Runowa, a dalej Tarczyna. Na stacji w Tarczynie rozpoczęły się krótkie scenki wyjazdu ochotników na front oraz przyjazd pasażerów na samą rekonstrukcję.

O godzinie 16:30 odbyła się rekonstrukcja Historyczna – „Na Polach Chwały 1920”, przybliżająca wydarzenia historyczne z okresu Bitwy Warszawskiej. W rekonstrukcji brały udział pojazdy historyczne, improwizowany pociąg pancerny oraz 50 rekonstruktorów.

Zapraszam na obszerną relację filmową z tego wydarzenia. Naprawdę warto obejrzeć całość nagrania, która trwa blisko 15 minut, bo dzięki Grupie Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi”, możemy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne związane z Bitwą Warszawską 1920 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *