AktualnościNa luziePiaseczno

Mobilna Galeria Kolejowa

To projekt, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Piaseczno na terenie Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej. – Projekt ten polegał na remoncie starego wagonu towarowego i nadaniu mu nowej funkcji – funkcji galerii kolejowej. Po remoncie wagon stał się przeszklonym boksem, w którym mogą się znaleźć: wystawy, bądź też różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne – mówił o projekcie, Michał Duraj z Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej.

Tak przygotowany wagon ma możliwość przemieszczania się po szlaku Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, a przede wszystkim stanowić będzie ekspozycję na stacji Piaseczno Miasto. Dzięki przeszklonym ścianom i oświetleniu ekspozycję będzie można oglądać również w godzinach wieczornych i nocnych.

W wagonie wystawienniczym możliwe będzie eksponowanie pamiątek i zabytków dawnej Grójeckiej Kolei Dojazdowej, ale również wystaw dotyczących historii lub wystaw artystycznych i edukacyjnych.

Dzięki zamkniętej przestrzeni wagonu, wystawy plenerowe nie będą się ograniczały jedynie do ekspozycji zdjęć i tekstu. Możliwe będzie prezentowanie eksponatów czy instalacji artystycznych.

Pierwszą wystawę Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zorganizowało wspólnie z Biurem Promocji Miasta i Gminy Piaseczno i dotyczy ona: budżetu obywatelskiego Piaseczna, z którego środków finansowych odrestaurowano wagon i stworzono – Mobilną Galerię Kolejową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *