AktualnościPiasecznoPowiat

Dobrze widzi się tylko sercem

W dniu 24 września br. odbyły się uroczystość przekazania specjalnych rowerów trójkołowych dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach.

Rowery zostały przekazane w ramach akcji, która odbyła się w centrum Designer Outlet, ich zakup był możliwy dzięki środkom pozyskanym z recyklingu odzieży przeprowadzonego przez Fundację Eco Textil wspólnie z Designer Outlet.

– Przeprowadzono tydzień dżinsów w ramach, którego klienci mogli zostawiać swoje niepotrzebne kurtki i spodnie. Te tekstylia zostały przekazane do recyklingu. A dzisiaj w ramach podziękowania za odebraną dżinsową odzież, przekazujemy Zespołowi Szkół Specjalnych w Pęcherach specjalne rowery trójkołowe – mówiła o akcji, Monika Lipnicka, Fundacja Eko Textil.

– Nasza akcja, która zorganizowaliśmy ostatnio we współpracy z Fundacją Eko Textil, była akcją, która połączyła w sobie elementy działań proekologicznych i działań na rzecz lokalnej społeczności. Zorganizowaliśmy zbiórkę niepotrzebnej odzieży, która po utylizacji została w postaci środków finansowych przekazana do Fundacji Eko Textil. Za te środki finansowe zostały ufundowane rowery rehabilitacyjne – dodawała, Katarzyna Ciemińska, dyrektor Centrum Designer Outlet Warszawa.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach będą teraz mogli skorzystać z pięciu trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych w różnych rozmiarach. Jazda na takich rowerach sprawia nie tylko ogromną frajdę, ale również przyczynia się do utrzymania i poprawy kondycji fizycznej – szczególnie w zakresie wzmocnienia koordynacji ruchowej oraz treningu mięśni.

– Dostaliśmy pięć trójkołowych rowerów, które będą przeznaczone na cele rehabilitacyjne, rewalidacyjne, na tych zajęciach dzieci będą uczyły się jeździć na tych rowerach. Spróbujemy zorganizować różne wycieczki edukacyjne – podkreślały dyrektorki Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach, Urszula Kotwica i Małgorzata Sokół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *