AktualnościLesznowolaNa luzie

Faux pas dyrektora Żurowskiego?

W dniu 1 września 2020 roku doszło do długo wyczekiwanego otwarcia nowego skrzydła Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej. Podczas inauguracji roku szkolnego 2020/2021 dyrektor Paweł Żurowski podziękował władzom samorządowym za doskonałą współpracę na potrzeby szkoły. Jednak zapomniał o „wyraźnych podziękowaniach dla wszystkich Państwa radnych”, te podziękowania wybrzmiały dopiero na początku XXVIII sesji Rady Gminy Lesznowola w dniu 24 września 2020 roku…

– Chciałbym podzielić się pewnym faktem z historii, z przeszłości… – rozpoczął swoją wypowiedź na początku XXVIII sesji Rady Gminy Lesznowola, dyrektor Żurowski. Znaczy się faktem z otwarcia nowego skrzydła szkoły. Mam świadomość i zdaję sobie sprawę, że w czasie uroczystości otwarcia nowego skrzydła szkoły, nie dość wyraźnie wybrzmiało to, co chciałem powiedzieć i przekazać. Popełniłem „faux pas”, zdaje sobie z tego sprawę. Zabrakło wyraźnych podziękowań dla wszystkich Państwa radnych, których praca, których służba, przyczyniła się do tego, że szkoła w Nowej Iwicznej po wielu, wielu latach mogła w zasadzie podwoić swoją objętość, co w znaczący sposób przełożyło się na warunki pracy i nauki. Pani przewodnicząca (Bożenna Korlak – przypomina redakcja), dlatego korzystając z faktu, że mogłem dzisiaj na sesję przyjść… Chciałem jeszcze raz, na ręce Pani przewodniczącej podziękować wszystkim Państwu radnym za to, że wasz trud, przełożył się na taki piękny obiekt, na dobrą rzecz dla całej społeczności gminy. Bardzo jeszcze raz, serdecznie dziękuję – dziękował piękny bukietem z czerwonych róż i piękną paterą, Paweł Żurowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej.

– Może ja pokażę, a jeszcze odczytam! W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej składam serdeczne podziękowania Radzie Gminy Lesznowola za podjęcie trudu rozbudowy szkoły w Nowej Iwicznej. Paweł Żurowski. I wygląda to tak, nie wiem, chyba Państwo, to widzicie. Piękny dyplom – pokazywała radnym uczestniczącym w sesji on-line, Bożenna Korlak, Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola.

– A ja myślałam, że to dzisiejsze spotkanie, że to jest… Nie chciała przyjść góra do Mahometa, to Mahomet przyszedł do góry. Ale obiecuje, że inni radni, którzy nie mogli być na rozpoczęciu roku szkolnego, na pewno odwiedzą ten obiekt, bo robi wrażenie. Warto jechać i zobaczyć. Także mam nadzieję, że tak się stanie.

Dziękujemy ślicznie za miły akcent – dziękowała w imieniu radnych, Bożenna Korlak, Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola.

Kiedy ogląda się tak uroczyste i wzniosłe chwile, to przypominają się czas słusznie minione i cytat: „Radni! Wyborcy Wam zaufali. Pamiętajcie o ich postulatach!”. Tak, tak radni pamiętali o postulatach swoich mieszkańców, którzy od lat podnosili kwestię rozbudowy Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej, aż trudno zliczyć te wszystkie spotkania i prośby lokalnej społeczności… Tylko, czy radni zasłużyli na tak wyraźne podziękowania za trud budowy nowego skrzydła szkoły? Co najważniejsze, czy lesznowolscy radni budowali nowe skrzydło szkoły w Nowej Iwicznej? Czy przeznaczyli na to własne środki finansowe? Otóż nie, radni ani nie budowali nowego skrzydła Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej, ani nie wyłożyli na to własnych środków finansowych. Pieniądze na ten cel wyłożyli lesznowolscy podatnicy, mieszkańcy, którzy odprowadzają swoje podatki do Urzędu Skarbowego w Piasecznie. To dzięki nim powstało nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej i to im się należą wyraźne podziękowania i brawa… Nie radnym…

Trochę pokory mili Państwo. Trochę pokory…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *