AktualnościPiaseczno

Międzynarodowy projekt online #BePolishAtHome – uczniów SP im. Janusza Korczaka w Józefosławiu i Ambasady RP w Malezji

Od prawie dwóch miesięcy wszyscy siedzimy w domu, a że dzieci doskonale poruszają się w świecie mediów społecznościowych, są biegłe w technologii informacyjno-komunikacyjnej i są już zmęczone sytuacją i okolicznościami, w których muszą się uczyć i pracować to z zapałem podchodzą do projektu online #BePolishAtHome. Jest to projekt realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu i Ambasady RP w Malezji. Projekt związany jest z promocją naszego kraju za granicą, z pozostawaniem uczniów w domu, nauką zdalną, inną formą lekcji angielskiego, a także obecną sytuacją pandemiczną na świecie.

Media społecznościowe łączą ludzi na świecie

Projekt realizujemy w mediach społecznościowych – na facebooku i instagramie. Jest on przeznaczony dla uczniów klas 6, 7 i 8 naszej szkoły i dla mieszkańców Malezji i Borneo.Akcja ma nazwę #BePolishAtHome i organizowana jest przez Departament Dyplomacji Publicznej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, które wspiera projekty promujące Polskę za granicą.

Pomysł powstał w mojej rozmowie z przyjaciółką panią Joanną Jurczygą, która jest Referentem do Spraw Dyplomacji Publicznej przy Ambasadzie RP, jest on absolutnie autorski i nie wymaga żadnego udziału i wsparcia władz lokalnych, dofinansowania itp. Jest to tylko i wyłącznie inicjatywa dwóch osób. O tym projekcie mówią już media w Malezji i cieszy się on dużym zainteresowaniem.

Projektem zajmuję się osobiście, dodatkowo, pracując oczywiście oprócz tego zdalnie – ucząc języka angielskiego – mówi o projekcie, Katarzyna Kalus, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu.

Za udział w projekcie uczniowie nie tylko otrzymują oceny, ale również punkty za wolontariat oraz uznanie i nagrody rzeczowe z Ambasady RP w Malezji (po zakończeniu projektu).

Projekt jest przeznaczony dla uczniów chętnych – nie jest obowiązkowy.

Na czym polega projekt?

– Otóż uczniowie naszej szkoły otrzymują za zadanie zrobienie krótkiego filmiku (muszą spełnić wymagania technologiczne, więc to naprawdę praca dodatkowa, ale i przyjemna). Co tydzień podajemy tematy filmików.

Pierwszą akcją było dekorowanie świątecznych jajek, drugą wykonanie ulubionego polskiego dania, trzecią – dania z jabłek – promujące nasze polskie jabłka!

Uczniowie wykonują filmiki, oczywiście w języku angielskim, przesyłam je do Malezji, po czym moja przyjaciółka ogłasza akcję w Kuala Lumpur i mieszkańcy Malezji oraz Borneo mają za zadanie odtworzenie wybranego dania/zadania, bazując na filmikach naszych uczniów i przesłanie swojego video do Ambasady.

Oczywiście oni również są nagradzani przez Ambasadę, a ich i nasze filmiki są publikowane na instagramie i na facebooku – mówi o projekcie, Katarzyna Kalus.

Projekty tego typu doskonale wpisują się w realizowaną podstawę programową, a dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności językowe, technologiczne i artystyczne oraz jak na razie kulinarne. Uczniowie z zapałem podchodzą do projektu – angażując nawet całe rodziny do nagrywania, montowania itp. swoich vlogów.

WE CHALLENGE YOU TO #BePolishAtHome!

Having EASTER around the corner, your first #BePolishAtHome Challenge is a task of painting Easter Eggs (PISANKI) – a Polish Easter Tradition. And to guide you through all the steps, here is a 6-grade student Łucja from Szkoła Podstawowa w Józefosławiu in Poland who like many Malaysian students, is also staying at home and having online classes.

Łucja has prepared this 2-minute tutorial specially for us in Malaysia as part of her English Class online exercise.

We challenge you to #BePolishAtHome and show us your version of Easter Eggs aka PISANKI. Record it, how you make them in mp4 format and send us a copy via PM on Facebook or tag us on Instagram (@PlinKualaLumpur).

Best videos will be published on our social pages and winners will be selected. You may submit your video clips till 13th April 2020.

Prizes will be sent to mailing addresses in Malaysia or Brunei only.
Be creative! Be original! Be inspirational! Be Polish At Home!
Great prizes await!

Big THANK YOU shout out to all Szkoła Podstawowa w Józefosławiu students for submitting thier fun and creative videos!

Watch this space for more instructions…


#BePolishAtHome #StaySafe #StayHome #StayIn #WeAreInItTogether #StrongerTogether #IChallengeYouMalaysia #Challenge #PLinKualaLumpur #PLinMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *