AktualnościNa luziePiaseczno

Erasmus + w Szkole Podstawowej w Józefosławiu

W 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu przystąpiła do dwuletniego projektu pt. „Młodzi przedsiębiorcy w działaniach na rzecz szkoły i regionu” prowadzonego w ramach programu Erasmus+.

30 marca br. dziesięcioosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami udała się w podróż drogą lotniczą do Wiednia, skąd zostali odebrani przez austriackie rodziny, które gościły ich w swoich domach podczas całego pobytu.

Przez następnych pięć dni wszyscy uczestnicy mobilności spotykali się w Bilingual Junior High School w Wiener Neustadt, gdzie realizowali program przygotowany przez kraj goszczący. Podczas wyjazdu uczniowie mogli poznać kulturę krajów partnerskich: Hiszpanii, Grecji a w szczególności Austrii. Uczniowie z Józefosławia zapoznali się z przeprowadzonymi przez gospodarzy mobilności akcjami charytatywnymi.  W pamięci młodzieży szczególnie zapadła wizyta w domu spokojnej starości w Wiener Neustadt, gdzie uczniowie zaprezentowali swój talent wokalny i taneczny podczas koncertu przygotowanego dla pensjonariuszy. Cennym doświadczeniem  były również warsztaty prowadzone przez The Austrian Development Agency (Austriacką Agencję Rozwoju), których celem było uświadomienie uczniom, w jaki sposób -biorąc udział w akcjach charytatywnych- społeczność szkolna może wykazać się przedsiębiorczością. 

Ostatnim punktem programu była uroczysta kolacja pożegnalna przygotowana przez austriackich nauczycieli i  rodziców goszczących młodzież z Józefosławia. Mobilność zaowocowała ponadto nawiązaniem wielu przyjaźni, tak przez uczniów jak i nauczycieli, które być może w przyszłości przerodzą się w trwałą współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *