AktualnościLesznowolaNa luzie

Szukają fachowców i znajdują ich wśród radnych

Niepozorne pytanie skierowane do mnie w dniu 28 stycznia 2021 roku: Kamil mam pytanie: Radna Magdalena Łyszcz pracuje w gminnej bibliotece? Z tego, co wiem to w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli – odpowiadam. Byłam wczoraj w bibliotece i ona obsługiwała wypożyczających – trwa dalej dyskusja. – Może nowa funkcja. Wiesz tutaj dietka, tutaj wynagrodzenie – odpowiadam.

Nie daje za wygraną i kieruje szybko pytanie do jednego ze znajomych. – Pracuje. Wróciła po macierzyńskim. Ona tam wcześniej pracowała – wyjaśnia. – No dobrze, ale pracowała w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli – doprecyzowuje. – A bo jakieś stanowisko się utworzyło 😉 Uważam, że radni nie powinni mieć nic wspólnego z gminą, jako pracodawcą – dodaje mój znajomy. Inny znajomy zauważa: „Nowe stanowisko. Marketing i promocja”. Wracam do niezadowolonego klienta Biblioteki, który odkrył, że radna Magdalena Łyszcz dostała nową pracę. – To uważaj, utworzono stanowisko i teraz tam pracuje – pisze do klienta Biblioteki. – Jak to, utworzono stanowisko. Jakie, jaka jest nazwa tego stanowiska? Dlaczego zwykły człowiek „z ulicy” nie może dostać się do pracy (do gminy lub jednostek podległych), a dla radnych chwila moment i jest stworzone nowe stanowisko – pisał niezadowolony.

Moglibyście powiedzieć, że to, co przytaczam, to dziecinada. Ale pokaże wam, dlaczego tak ważne w Lesznowoli są zakulisowe działania i informatorzy, bo kiedy oficjalnie zapytacie w ramach informacji publicznej:

Na podstawie art. 61 Konstytucji RP, proszę o udzielenie informacji publicznej w następującej sprawie:

1. Czy radna Magdalena Łyszcz startująca w wyborach samorządowych z Komitetu Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik pracuje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Magdalence? (Proszę wskazać stanowisko pracy, formę pracy etaty, czy „śmieciowka”?),
2. Czy odbył się oficjalny konkurs na nowo utworzone stanowisko pracy, czy też radna pracuje w Bibliotece na tzw. „śmieciówce”?
3. Proszę o dokładny skan informacji o procesie rekrutacyjnym na stanowisko pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Magdalence?
4. Pytanie na przyszłość: Ilu jeszcze radnych otrzyma zatrudnienie w jednostkach podległych gminie Lesznowola, a także spółkach, jak Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne, czy Nowoczesna Lesznowola? (Proszę o wskazanie dokładnej liczby i przyszłych nazwisk pracowników).

To otrzymujecie takie odpowiedzi na powyższe pytania:

W odpowiedzi na Pana wniosek o udzielenie informacji publicznej z dnia 28 stycznia 2021 roku, uprzejmie informuje, iż:

Ad 1,2,3.

W kwestii zatrudnienia Pani Radnej Magdaleny Łyszcz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lesznowoli z siedzibą w Magdalence, proszę o skierowanie pytań do Pani Dyrektor ww. instytucji kultury Pani Magdaleny Barańskiej.

Ad 4.

Żądana informacja nie stanowi informacji publicznej w rozumieniu przepisów: Ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej.

Wobec braku odpowiedzi na moje pytania, kieruje swoje kroki do biuletynu informacji publicznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli. W dziale: kadra, w dziale: nabór do pracy i w dziale: Zapytania ofertowe, konkursy, zero informacji. A przecież radna Magdalena Łyszcz pracuje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lesznowoli… Co potwierdził w odpowiedzi na moją interpelację sam sekretarz gminy Lesznowola – Pan Jan Wysokiński… Czy macie Państwo jeszcze jakieś pytania? Szukają fachowców i znajdują ich wśród radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *