AktualnościLesznowolaNa luzie

Mroków zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 29 stycznia br. odbył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany już od kilkunastu lat przez Szkołę Podstawową w Mrokowie. Nad całością wydarzenia czuwała Katarzyna Waszczyk wraz z Radą Rodziców i wolontariuszami.

Wolontariusze z Mrokowa przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców. Na scenie występowali uczniowie, były pokazy street dance, tresura psa oraz zabawa taneczna. Można było zobaczyć przedstawienie – Moralność pani Dulskiej w wykonaniu Teatru Telimena oraz wziąć udział w licytacji gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szkolnym holu pojawiły się liczne stoiska, m.in zielarskie, kiermasz, loteria, czy malowanie najmłodszym twarzy. Na samym stoisku z pop-cornem uzbierano się, aż 2610 zł, a podczas całego finału zebrano 29 740 zł. Te środki finansowe pomogą w zakupie niezbędnego sprzętu pozwalającego na szybszą diagnostykę sepsy i walkę z tą zdradliwą chorobą, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wielkie podziękowania za wspaniałą organizację 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy należą się Katarzynie Waszczyk, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie i wszystkim zaangażowanym w tegoroczny finał wolontariuszom, a także mieszkańcom gminy Lesznowola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *