AktualnościLesznowolaNa luzie

Koniec parkingu

Do 30 czerwca 2023 roku, gmina Lesznowola posiada umowę na dzierżawę parkingu przy stacji PKP Nowa Iwiczna. Po tym terminie, jeśli nie znajdzie się nowy dzierżawca. Parking przy ulicy Torowej zostanie zamknięty dla kierowców…

W serwisie ogłoszeniowym OLX pojawiła się oferta wydzierżawienia parkingu w Nowej Iwicznej:

– Atrakcyjny grunt pod Warszawą! Obok stacji PKP! Powierzchnia: 2 000 m², Cena za m²: 7,5 zł/m². Oferujemy Państwu wynajem atrakcyjnego gruntu o powierzchni 2 000 m², położonego w pięknej okolicy Nowej Iwicznej, tuż obok stacji PKP. Ten doskonale zlokalizowany teren oferuje wiele możliwości wykorzystania, szczególnie jako parking.

Główne cechy oferty: Powierzchnia gruntu: 2 000 m². Położenie: Nowa Iwiczna, w sąsiedztwie stacji PKP, z dogodnym dostępem do Warszawy. Teren znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP, co ułatwia dostęp zarówno dla pieszych, jak i dla osób korzystających z komunikacji publicznej.

Możliwość wykorzystania, jako parking. Ze względu na dużą powierzchnię i dogodną lokalizację, teren ten doskonale nadaje się, jako parking dla samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych.

Atut dla przedsiębiorców. Jeśli prowadzisz firmę, to ten grunt oferuje możliwość stworzenia własnego, prywatnego parkingu dla twoich klientów i pracowników.

Teren jest dobrze skomunikowany z okolicznymi drogami, możliwy dostęp do niezbędnej infrastruktury, takiej jak: prąd i woda.

Teren jest dostępny od zaraz.

Warunki wynajmu: Szczegóły dotyczące warunków wynajmu, w tym okresu najmu i ceny, mogą być ustalone indywidualnie na podstawie negocjacji.

Parking oferowany jest bez płyt widocznych na zdjęciu, możliwość wynajęcia większej powierzchni sąsiadującego gruntu – czytamy w serwisie ogłoszeniowym OLX.

Teren parkingu przy stacji PKP Nowa Iwiczna należy do czterech prywatnych właścicieli, którzy od lat na preferencyjnych warunkach dzierżawili ten teren gminie Lesznowola…

– Ostatnie przedłużenie umowy było w grudniu ub. roku i kończy się w dniu 30 czerwca 2023 roku. Gmina Lesznowola miała bardzo preferencyjne warunki, bo za: 2 000 m², płacili: 5 740,00 zł brutto (w tym trzeba jeszcze odliczyć 8 proc. podatku, które odprowadzamy do Urzędu Skarbowego). Miesiąc temu gmina Lesznowola wystąpiła o przedłużenie dzierżawy o kolejne trzy miesiące. Po konsultacjach właścicielskich, zaproponowaliśmy wynajem na dotychczasowych warunkach o kolejny rok. W odpowiedzi na naszą propozycję dostaliśmy informację, że gmina chce dalej najmu, ale tylko na najbliższe trzy miesiące i to na starych warunkach, czyli 5 470,00 zł brutto, za całość parkingu. Nie wyraziliśmy na to zgody! Zaproponowaliśmy ofertę na wynajem, na kolejne trzy miesiące: lipiec, sierpień, wrzesień 2023 – 5,50zł/m². Otrzymaliśmy w końcu odpowiedź od wicewójta Marcina Kani, który oznajmił pisemnie, że merytoryczne komisje gminy Lesznowola, nie wyraziły zgody na dalszą dzierżawę parkingu w Nowej Iwicznej. Dzierżawa kończy się w dniu 30 czerwca 2023 roku. Szukamy nowego dzierżawcy tego terenu – informuje Joanna Kapusta, współwłaścicielka gruntu, na którym obecnie jest parking przy stacji PKP Nowa Iwiczna.

Niestety z dniem 1 lipca br. mieszkańcy gminy Lesznowola zostaną pozbawieni miejsc parkingowych przy stacji PKP Nowa Iwiczna, aż na trzy miesiące. Bo dopiero na jesieni, zostaną oddane do użytku – 82 miejsca parkingowe, wzdłuż ulicy Sadowej w Nowej Iwicznej. Aktualnie trwa budowa tej ww. ulicy…

Sytuacja z parkingiem w Nowej Iwicznej dobitnie pokazuje, jak gmina Lesznowola szuka pozornych oszczędności w swoim budżecie. Warto podkreślić, że grunt o pow. 2 000 m² pod parking, przy stacji – PKP Nowa Iwiczna był dzierżawiony na wyjątkowo preferencyjnych warunkach: 5470 zł brutto x 12 miesięcy, daje nam kwotę – 68 800,00 zł rocznie. Stąd rezygnacja z tego parkingu i pozostawienie mieszkańców na trzy miesiące bez miejsc parkingowy jest co najmniej dziwnym pomysłem… Za trzy tygodnie mieszkańców czeka prawdziwa gehenna parkingowa… Kierowcą pozostaje jedynie spacer i rower. Póki jest ciepła, letnia aura, to może być nawet przyjemnie. W październiku, gmina powinna otworzyć – 82 nowe miejsca parkingowe przy ulicy Sadowej w Nowej Iwicznej, ale będzie to jedynie maleńka kropla w morzu parkingowych potrzeb… Bo stacja PKP Nowa Iwiczna jest centrum przesiadkowym dla mieszkańców gminy Lesznowola, takim: Central Station in New York City i powinna oferować niezbędną infrastrukturę techniczną: miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca postojowe i parkingowe dla samochodów, a także rowerów. Przez trzy najbliższe miesiące nie będzie niczego… Absolutnie niczego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *