AktualnościGóra KalwariaKonstancin - JeziornaLesznowolaNa luziePiasecznoPrażmówTarczyn

Od jutra ruszają kontrole w autobusach

Z dniem 26 marca br. ruszają kontrole w autobusach. Kierowca autobusu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia może przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących w autobusie.

W autobusach tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących

Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Zależy nam na tym, aby Polacy mieli dostęp do komunikacji. Musimy jednak zadbać o to, by autobusy nie były przepełnione.

Niestety nasze lokalne autobusy tzw. popularne „eLki”, oferują zdecydowanie mniej miejsc, niż podmiejskie autobusy linii 700. W związku z tym trzeba liczyć się z tym, że na pokład autobusu, kierowca będzie mógł zabrać od 8, do 25 pasażerów.

W związku z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, z dniem 25 marca br. Zarząd Transportu Miejskiego przywrócił rozkłady jazdy autobusów zgodnie z rozkładami jazdy dnia roboczego.

Autor: KM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *