AktualnościPiasecznoPowiat

Respirator dla Piaseczna

Fundacja Pomóż Dorosnąć zaczęła na portalu społecznościowym facebook zbiórkę, której celem jest zakup respiratora dla szpitala św. Anny w Piasecznie. Wpłacone zostało już 13 tys. zł. Jednak nadal jest to za mało… Bo do zakupu respiratora, potrzebna jest kwota wynosząca – 80 tys. zł…

Wobec dynamicznego rozwoju epidemii istnieje ryzyko, że wyposażenie szpitala STOCER, który jest wyznaczony przez Wojewodę jako szpital w gotowości do przekształcenia w szpital zakaźny i jako taki powinien otrzymać odpowiednie wyposażenie od Wojewody, również może być niewystarczające. Aktywność wspierająca szpitale przez mieszkańców jest zatem bardzo cenna.

Szpital św. Anny w Piasecznie jest szpitalem prywatnym i nie ma możliwości doposażenia go przez samorządy, które nie mogą wspierać finansowo placówki prywatnej. Szpital jednak pilnie potrzebuje wsparcia i w obecnej sytuacji nie mamy innego rozwiązania jak zbiórka pieniędzy przez organizację non profit, aby jak najszybciej wyposażyć szpital w sprzęt, który być może uratuje niejedno życie.

Choć szpital nie jest szpitalem zakaźnym, zdarza się, że trafiają do niego pacjenci w ciężkim stanie, z niewydolnością oddechową. Nie można też wykluczyć, że przy dużej dynamice epidemii, nie będą w nim leczone osoby z COVID-19. Respirator jest ważnym sprzętem niezależnie od COVID-19.

Dzięki zbiórce zakupimy określony sprzęt i użyczymy go szpitalowi św. Anny w Piasecznie. Sprzęt ten będzie służył mieszkańcom powiatu, ale formalnie pozostanie on w zasobach Fundacji Pomóż Dorosnąć czyli organizacji non profit, jako swoista własność mieszkańców. Gdyby w przyszłości piaseczyński szpital stał się placówką publiczną, respirator zostanie przekazany tej placówce, jako darowizna.

Zbiórkę można wesprzeć pod adresem:

https://www.facebook.com/donate/2856168414467666/2301494640150854/

2 komentarze do “Respirator dla Piaseczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *