AktualnościLesznowolaNa luziePiaseczno

Trwa akcja szycia maseczek dla szpitala w Piasecznie

Szpital św. Anny w Piasecznie potrzebuje 2000 maseczek na dobę, bo co godzinę, idą one do dezynfekcji. 20 marca br. szpital zgłosił zapotrzebowanie na bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Nie trzeba było długo czekać na odzew mieszkańców i lokalnych samorządowców…

Trzy grupy w Piasecznie

Rąk do pracy nie brakuje, brakuje natomiast materiałów, mówią zgodnie wolontariusze akcji. Brakuje: bawełny 100-95% o gramaturze 150-170 g, oraz gumy a najlepiej troków. Każda grupa, która szyje maseczki pozyskuje potrzebne materiały na własną rękę.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno nie partycypuje w tej konkretnej akcji ale oczywiście służymy pomocą w przekazywaniu i udostępnianiu informacji i kontaktów – pisała na swoim społecznym profilu, Hanna Kułakowska-Michalak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Szpital św. Anny w Piasecznie potrzebuje również środków do dezynfekcji, rękawiczek nitrylowych, ściereczek i mopów z mikrofibry, które z racji szczególnego dbania o czystość są zużywane w większej niż zazwyczaj ilości. Gmina Piaseczno przekaże szpitalowi pewne kwoty na ten cel. Ale potrzeby są duże, więc każda darowizna prywatna w tym zakresie będzie przydatna.

W pomoc dla szpitala św. Anny w Piasecznie zaangażowała się w Rada Miejska – koordynatorem tych działań jest radny Piotr Sędziak.
Zbiórką na środki czystości zajmuje się Michał Rosa.

Niesamowita Pani Krystyna

Pani Krystyna Smoleń od zawsze mieszkanka Piaseczna, emerytka, która nie lubi próżni i pomimo choroby chce być pomocna.

Więc szyje…

Ma na swoim koncie już około 300 masek i szyje dalej…

Pani Krystyno dziękujemy ❤️ w imieniu wszystkich, którzy masek potrzebują – dziękowała na swoim profilu społecznościowym, Hanna Kułakowska-Michalak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Pani Krystyna w akcji 🙂

Nowa Iwiczna pomaga

Na co dzień Moja firma zajmuje się szyciem odzieży dla kobiet, ale od piątku szyje maseczki dla personelu medycznego w Szpitalu w Piasecznie. O takiej potrzebie dowiedzieliśmy się z Waszej grupy: „Nowa Iwiczna, Nowa Iwiczna”. Bardzo szybko się przeorganizowaliśmy, dostaliśmy tkaniny i dodatki od hurtowni zupełnie za darmo, szyjemy tez charytatywnie! Sytuacja zmusiła nas do zawieszenia naszej produkcji więc, stwierdziliśmy, że możemy chociaż tak pomóc nam wszystkim w tym trudnym okresie. Niestety darmowe materiały się kończą, a my mamy jeszcze ogromne potrzeby i moce przerobowe, aby dalej pomagać. Wiem, że na tym terenie jest mnóstwo naszych Klientek, ale też Pań, które nas jeszcze nie znają. Wejdziecie na nasza stronę www.moelle.pl, gdzie na hasło: STAYHOME kupicie wszystko 20% taniej. Każde 100 zł wydane przez Was zasili szpitale w 20 sztuk kolejnych maseczek, czyli tyle ile potrzebuje 2 lekarzy na jedną 10 godzinną zmianę. Wspierajmy się nawzajem! Liczymy na Was – pisała na portalu społecznościowym facebook, Anna Tucholska, właścicielka firmy moelle.

Na ten apel odpowiedziało wielu mieszkańców Nowej Iwicznej. Akcja szycia maseczek przerosła najśmielsze oczekiwania jej organizatorów. Dosłownie kilka godzin temu kolejna partia kolorowych maseczek z Nowej Iwicznej trafiła do szpitala św. Anny w Piasecznie.

Jak pomóc w akcji szycia maseczek w Nowej Iwicznej?

Materiały prosimy przewozić bez kontaktu, można powiesić na bramie na ul. Granicznej 63 w Nowej Iwicznej, można także kontaktować się z organizatorami lesznowolskiej akcji poprzez sklep internetowy: www.moelle.pl

Zachęcamy do pomocy !

Maseczki dla szpitala św. Anny w Piasecznie, które powstały w Nowej Iwicznej.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *