AktualnościKonstancin - JeziornaPiaseczno

Wigilia na wynos, podziel się świątecznym posiłkiem

Nie zjesz wszystkiego w święta? Przygotowałeś za dużo świąteczny potraw? Nie wyrzucaj, podziel się posiłkiem z potrzebującymi mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego.

Polacy marnują rocznie ok. 2 miliony ton jedzenia, szczególnie dotyczy to okresu świątecznego, kiedy kupujemy zdecydowanie więcej żywności… Na trzy świąteczne dni (Wigilia, Boże Narodzenie i Drugi Dzień Świąt), szykujemy wiele świątecznych posiłków i smakołyków. Już po wieczerzy wigilijnej, część z tych potraw, trafi do kosza… Dlatego warto podzielić się tymi posiłkami z potrzebującymi mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego.

Na terenie naszego powiatu, działają dwie jadłodzielnie: w Piasecznie, przy ul. Warszawskiej 1, a także w Konstancinie-Jeziornej, na placu OSP Skolimów, przy ul. Pułaskiego 72.

Jakie produkty można przynosić do jadłodzielni?

  • Produkty, które sam mógłbyś zjeść i dostać,
  • Produkty szczelnie zapakowane lub umieszczone w pojemnikach,
  • Wyroby/przetwory własne np. ciasto, czerwony barszcz, staranie i szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem i datą przygotowania.

– Nie wkładajmy alkoholi i rzeczy zawierających surowe mięso i jajka. Wkładajmy do lodówki, to co dalibyśmy, do jedzenia komuś kogo kochamy. Bardzo ważne jest, aby nie czekać całego tygodnia z przekazaniem świątecznych posiłków do Jadłodzielni. Jesteśmy wstanie przewidzieć, czego zrobiliśmy za dużo na nasza wigilijny stół i tym nadmiarem podzielić się z potrzebującymi mieszkańcami – apelowała, Agnieszka Osowiecka z Jadłodzielni Konstancin-Jeziorna.

Akcja „Wigilia na wynos”

W wigilię od godziny 14:00 Jadłodzielnia Konstancin-Jeziorna organizuje wyjątkową akcję społeczną pn. „Wigilię na wynos”, dla potrzebujących mieszkańców. „Przewidujemy 50 pakietów składających się z: 250 ml barszczu + 5 szt. uszek, 200 g karpia + 3 kromki chleba, opłatek. Pakiety będą dostępne w lodówce Jadłodzielni Konstancin-Jeziorna” – informują na swojej stronie w serwisie społecznościowym facebook, przedstawiciele Jadłodzielni Konstancin-Jeziorna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *