AktualnościNa luziePiaseczno

Transport publiczny w Piasecznie – duże zmiany od 25 stycznia

Zapowiadane wcześniej zmiany w transporcie publicznym zostaną wprowadzone przez ZTM 25 stycznia 2021 r. Ostateczne rozstrzygnięcie przeprowadzonego przez ZTM postępowania przetargowego na usługi przewozowe liniami L na terenie Gminy Piaseczno nastąpiło 12 stycznia 2021 r.

Najważniejsze z przygotowanych rozwiązań to:

  • przywrócenie co drugiego kursu 709 do dworca PKP Piaseczno,
  • wydłużenie trasy L13 do Góry Kalwarii w wybranych, wariantowych kursach
  • nowa linia L23 obsługująca odpowiednio Żabiec, Siedliska i Chylice
  • zmiana trasy L24 przez Jastrzębie i Konstancin do Chylic (wydzielone kursy wariantowe dojadą do Chylic, zawrotka na rondzie przy ul. Sielskiej, są to kursy specjalnie wydłużone dla obsługi Szkoły Podstawowej w Chylicach)
  • wydłużenie linii L32 obsługującej połączenia z Grochowej przez Bogatki, Chyliczki do Chylic
  • nowa linia L52 z Grochowej, Łbisk do Piaseczna i dalej przez Chyliczki do Chylic
  • zmiana trasy linii L39, która zapewni obsługę komunikacyjną osiedli przy ul. Jarząbka i dowiezie pasażerów do Szpitala św. Anny w Piasecznie
  • likwidacja wszystkich linii P, czyli P1, P2, P3

linie P-1 i P-3 zostaną zastąpione przejazdem linii L39

linia P-2 zostanie zastąpiona przejazdem linii L23 ze wsparciem linii L24 na przystanku Mostowa 02. (dot. obszaru Żabieńca)

Trasy pozostałych linii L-2, L-5, L12, L25 nie ulegają zmianom.

Tymczasowe trasy objazdowe

Trwające roboty budowlane w ul. Księcia Janusza I Starego w Piasecznie oraz w ul. Dworskiej w Chylicach wymusiły dla części linii tymczasowe trasy objazdowe, które zostaną zmodyfikowane w chwili zakończenia poszczególnych inwestycji drogowych.

Wszystkie zmiany uwidocznione są na planszach dla poszczególnych linii.

Nowe rozkłady jazdy około 21 stycznia

Powyższe zmiany wprowadzają nowe, skoordynowane w miarę możliwości rozkłady jazdy dla wszystkich linii. Te rozkłady jak i mapy tras pojawią się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego  https://www.wtp.waw.pl/  prawdopodobnie w czwartek, 21.01. Poinformujemy o tym w oddzielnym komunikacie. Przewiduje się możliwość korekt tych rozkładów – będziemy analizować uwagi pasażerów i ewentualne zmiany w rozkładach jazdy będą mogły być wprowadzone w pierwszej połowie lutego br.

Linie L bezpłatne dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca

Gdy tylko umowa między Gminą Piaseczno a ZTM zostanie podpisana, posiadacze Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów liniami L tzw. „prażmowskimi” czyli L17 i L19 oraz (na zasadach wzajemności) mieszkańcy gminy Prażmów będą mogli jeździć nieodpłatnie naszymi wszystkimi liniami L. Wzajemnie honorowana będzie Prażmowska i Piaseczyńska Karta Mieszkańca. Lista „elek” z bezpłatnym przejazdem dla posiadaczy PKM wyglądać wtedy będzie następująco: L2, L5, L12, L13, L17, L19, L23, L24, L25, L32, L39, L52. Dokładny termin rozpoczęcia honorowania bezpłatnych przejazdów w liniach L17 i L19 podamy w oddzielnym komunikacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *