AktualnościKonstancin - JeziornaNa luziePiaseczno

Pracownicy PSE odnowili pokoje dzieci w domu w Pęcherach

Mieszkańcy Domu Dzieci nr 1 w Pęcherach (gm. Piaseczno) od niedzieli mogą cieszyć się świeżo odnowionymi pokojami. Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych w placówce pojawiło się nowe wyposażenie, a pracownicy PSE w ramach wolontariatu odmalowali sypialnie dzieci.

12 wolontariuszy, 55 litrów farby i dwa dni pracy były potrzebne, by pokoje odzyskały blask. Pracownicy PSE szpachlowali, szlifowali i malowali ściany, a następnie skręcali nowe biurka i szafki. Prace są na ukończeniu – jeszcze kilka tapet, półeczek i nowych dekoracji. Wszystko po to, by 12 małych lokatorów placówki dobrze czuło się w swoich pokojach i chętnie spędzało w nich czas na zabawie i nauce. Remont był możliwy dzięki wsparciu finansowemu PSE. Za przekazane środki zakupiono materiały do remontu, meble, łóżka oraz wymieniono drzwi wewnętrzne na całym piętrze budynku.

Nie była to pierwsza współpraca PSE z Domami Dzieci w Pęcherach. W 2018 roku spółka przekazała 10 komputerów wraz z dodatkowym wyposażeniem do użytku podopiecznych tej placówki. Dom Dzieci nr 1 to placówka interwencyjna, obecnie mieszka w nim 12 dzieci w wieku od 2 do 17 lat. Zadaniem placówki jest zapewnienie czasowej opieki i wychowania dzieciom, pozbawionym odpowiedniej opieki rodzicielskiej. Przebywają tu również dzieci, które znalazły się w nagłej sytuacji kryzysowej, doświadczyły przemocy i rozmaitych zaniedbań i wymagają natychmiastowej opieki.

PSE zaangażowały się we współpracę z Domami Dzieci w Pęcherach w ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Działalność społeczna PSE koncentruje się na wspieraniu projektów rozwijających lokalną infrastrukturę społeczną, m.in. w obszarze oświaty, ochrony środowiska, pomocy społecznej, promocji zdrowia, czy aktywizacji kulturalno-społecznej. Projekty te mają poprawiać bezpieczeństwo i jakość życia osób w różnym wieku.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego w Polsce. Odpowiadają za bezpieczną i stabilną pracę systemu elektroenergetycznego na terenie całego kraju.

Jeden komentarz do “Pracownicy PSE odnowili pokoje dzieci w domu w Pęcherach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *