AktualnościNa luziePiaseczno

Połówka na dziko dla Anety

Połówka na dziko, to półmaraton, który w dniu 10 kwietnia br. dla niezłomnej Anetki przebiegli pasjonaci biegów z inicjatywy – Piaseczno Running.

Wszyscy, którzy znają ekipę Piaseczno Running, wiedzą, że ulubionym miejscem realizowania ich pasji jest Las Chojnowski. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę. Kiedy pobiegli dziki półmaraton dla Anety Zajączkowskiej-Budyty. Anetkę znają wszyscy, a to dzięki wielkiemu sercu, które przez lata okazywała swoim znajomi, jak i nieznajomym. Po prostu kochała pomagać innym. Dzisiaj przyszedł czas, kiedy Anetka potrzebuje naszej pomocy, bo walczy z rakiem. Jedną bitwę już wygrała w 2020 roku, teraz przyszedł czas na drugie starcie, drugą rundę.

– Byłam pewna, że zakończyłam definitywnie swoje „rak story” z 2020 roku. Czułam wiatr w żaglach, układałam swoje życie na moich, nie jego warunkach. Znowu miałam więcej sił, mimo że nie jest to porównywalne do tego co kiedyś. Zaczęłam powoli akceptować swoje jednostronne porażenie twarzy (pozostałość po raku sprzed dwóch lat). Dokładałam wiele sił, aby na terapiach, rehabilitacjach i korzystając z fizjoterapii logopedycznej zminimalizować skutki poprzednich operacji. A co za tym idzie, powrót do normalności. Planowałam powrót do pracy, bardzo jej pragnęłam. Wszystko miało się udać. Ale… RAK WRÓCIŁ. Wrócił w formie przerzutów. Wrócił do płuc. Wrócił w postaci mnogich zmian na nich. Wrócił, aby sprawdzić moje siły, mój upór i moją miłość do życia. Moje życie znowu zamienia się w walkę – o to, aby przeżyć.

Bardzo potrzebuję pokazać mu, z całą determinacją, że nie ma we mnie miejsca na jego obecność, że to JA jestem silniejsza. I tym razem też muszę się go pozbyć. Dla siebie. Dla moich córek, ukochanego wnuka i bliskich. Moja przyszłość jest znowu niepewna, ale nie zamierzam się poddać. Nadal mam ogromny apetyt na życie.

Chciałabym serdecznie Was prosić o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów dodatkowych terapii, zakupu środków wzmacniających oraz innych form pomocy, które umocnią moje ciało w tej walce. Bez Waszego wsparcia będzie mi cholernie trudno. Proszę teraz też ze mną bądźcie ❤ – apeluje Anetka.

Zbiórkę dla Anetki można wspierać pod adresem:

https://zrzutka.pl/akwz6x

Materiał filmowy jest dostępny na facebookowych profilach Wirtualnego Piaseczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *