AktualnościKulturaPiaseczno

live.kulturalni.pl

Od listopada wychodząc naprzeciw sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Centrum Kultury w Piasecznie chcąc dotrzeć do swoich stałych odbiorców będzie streamingowało wiele wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia, będą streamingowane na całkowicie nowej platformie – live.kulturalni.pl – zakup biletu na spektakl online oraz spektakl w realu są możliwe tylko przez stronę: www.kulturalni.pl

Gorzki poemat o miłości do Polski

Kolejny monodram na scenie Domu Kultury w Piasecznie, dotykający tematu miłości do ojczyzny. We wtorek 3 listopada „Do Polski” spektakl Sławomira Hollanda z niezwykłą muzyką klarnecisty Michała Górczyńskiego.

Abraham Suckewer, wybitny poeta języka jidysz, napisał poemat „Do Polski” (w jidysz: „Cu Pojln”) jako pożegnanie swojej ojczyzny, jej skarbów, krajobrazu, kultury, literatury i języka. To wyznanie miłości niepozbawione jednak goryczy. Obraz tęsknoty, która każe się autorowi mierzyć ze smutną prawdą o swym kraju. Jest to zarazem poetycki rozrachunek podsumowujący tysiącletnie życie Żydów w Polsce. Sławomir Holland były aktor teatru Ateneum zmierzył się z dziełem w podwójnej roli; reżysera i jedynego aktora na scenie. Spektakl będzie można oglądać w sali Domu Kultury oraz na platformie cyfrowej live.kulturalni.pl, która została uruchomiona specjalnie aby umożliwić udział w wydarzeniach Centrum Kultury osobom, które nie mogą, bądź obawiają się wychodzić z domu.

Wtorek Teatralny

„Do Polski” – spektakl Sławomira Hollanda wg Abrahama Suckewera

3 listopada (wtorek)

godz. 20.00

Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Bilety: 20 PLN (w sprzedaży od 20 października)

Spektakl online: bilety 10 PLN

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Wybory Miss w Gwatemali

Pegaz na biegunach, czyli spotkania z podróżnikami to nowy cykl Centrum Kultury w Piasecznie. W środę 4 listopada posłuchamy opowieści z Gwatemali. Wydarzenia Pegaz na Biegunach będzie można oglądać live na Facebooku Centrum Kultury w Piasecznie.

Wybory majańskich królowych, odbywają się w całej Gwatemali. W jednym z regionów jest ich około dwustu, a przyznawanych tytułów nikt nie jest w stanie zliczyć. Swoją koronowaną przedstawicielkę ma niemal każde miasteczko i wieś zamieszkała przez Majów. Mimo popularności tego zjawiska, poza Gwatemalą jest ono zupełnie nieznane. Nie wspominają o nim przewodniki, książki podróżnicze ani zestawienia największych atrakcji. Podczas spotkania Julia Zabrodzka (socjolożka, dziennikarka i fotografka) oraz Bartek Kaftan (dziennikarz, redaktor i tłumacz) opowiedzą, jak trafili na ten trop, jak wyglądają wybory, jak żyje na co dzień majańska królowa i czym różni się od Miss Polonii.

PEGAZ NA BIEGUNACH

Opowieści podróżników – Królowe Gwatemali

4 listopada (środa)

godz. 19.30

Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno.

Transmisja live na facebooku Centrum Kultury w Piasecznie.

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Zabawa w teatr w realu i online – spektakl dla najmłodszych

Wędrowno – magiczny świat, gdzie wszystko jest możliwe! 8 listopada kolejny barwny spektakl z cyklu Bajkowa Niedziela, będzie można oglądać zarówno w sali widowiskowej Domu Kultury jak i na żywo we własnym domu.

Bajka Jana Brzechwy „Pan Drops i jego trupa” to opowieść o przygodach synów szewca Dropsa. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia o wędrownych grajkach, która stała się inspiracją do zabawy w teatr. Piękne lalki – marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny – zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej zabawy dla młodej widowni. Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi jak zawsze bawi i uczy.

Bajkowa Niedziela

„Igraszki z Dropsem” Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek

8 listopada (niedziela) 2020

godz. 15.00 i 17.00

Cena biletu – 15 złotych

Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno

Spektakl online – 10 złotych

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *