AktualnościNa luziePiaseczno

Gmina Piaseczno podsumowuje swoje działania przeciwko pandemii koronawirusa

Gmina Piaseczno podsumuje swoje działania związane z pandemią koronawirusa. Rozpoczęto dystrybucję maseczek ochronnych dla mieszkańców, akcje dezynfekcyjne obiektów użyteczności publicznej, pomoc dla osób przebywających na kwarantannie, projekt uchwały w sprawie pomocy lokalnych przedsiębiorcom.

Maseczki ochronne dla mieszkańców

Gmina Piaseczno zakupiła większą partię maseczek wielorazowego użytku, które sukcesywnie rozdawane są mieszkańcom. Na początku maseczki trafiają głównie do seniorów, którzy najbardziej narażeni są na konsekwencje koronawirusa.

➡Maski zakupiliśmy hurtowo w zbiorczych opakowaniach, dlatego przepakowujemy je w pojedyncze pakiety, dołączając przygotowane przez nas ulotki z informacją jak stosować i dezynfekować maseczkę – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I zastępca burmistrza, koordynująca akcję.

➡Tylko w piątek i sobotę rozdaliśmy blisko 4000 pierwszych maseczek, z czego 800 na targowisku, a resztę podczas sobotniej akcji przy większych sklepach i aptekach – wyjaśnia Pani burmistrz.

Maseczki mieszkańcom rozdawali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Akcja rozpoczęła się o godz. 10.00, kiedy to zakupy robią seniorzy, miała potrwać do 13.00, ale już przed 12.00 wszystkie maseczki zostały rozdane.

➡Mamy ich więcej i konfekcjonujemy właśnie kolejne partie, które będziemy przekazywać seniorom poprzez Kluby Seniora oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kolejne partie będziemy przekazywać w pakietach Sołtysom aby mogli przekazać lokalnie swoim sąsiadom, będziemy też z pewnością powtarzać akcję na ulicach miasta.

Te maseczki zakupiliśmy jako urząd miasta bezpośrednio u producentów, jednak raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca, wolontariuszom, sponsorom, firmom, którzy samodzielnie zakupują maseczki, czy uczestniczą w akcjach szycia i dostarczania ich do placówek służby zdrowia – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.

Podsumowanie działań gminy w stanie epidemii

➡ rozpoczęto dystrybucję maseczek dla mieszkańców (w pierwszym etapie dla najbardziej zagrożonych przede wszystkim seniorów).
➡ akcje dezynfekcyjne.
➡ pomoc dla osób przebywających na kwarantannach oraz osób starszych Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie koordynuje centrum wolontariatu gdzie współdziałają OSP, Hufiec ZHP Piaseczno, ZHR Caritas Piaseczno oraz mieszkańcy.
➡projekt uchwały w spr. zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców z branż, które musiały zawiesić swoją działalność w związku z zakazami.
➡zamknięcie publicznych terenów rekreacyjnych.

➡ Dziękujemy wszystkim , którzy w tym trudnym okresie izolacji służą pomocą innym w przeróżny sposób i w różnej formie .

Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców za włączanie się zarówno w zorganizowane akcje, jak i zwykłą sąsiedzką pomoc a także za dostosowywanie się do zaleceń.

Prosimy Was o pozostanie w domach i życzymy dużo cierpliwości, a przede wszystkim zdrowia – dziękowali mieszkańcom, Hanna Kułakowska-Michalak i Robert Widz, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *