AktualnościPiaseczno

Dzień Dziecka z kolejką wąskotorową

Po długim postoju uruchamiamy pierwszy pociąg tej wiosny! Wszyscy mają już dość siedzenia w domu, więc zapraszamy na niedzielną wyprawę w plener pociągiem wąskotorowym! Ruszamy!

Widok soczystej, wiosennej zieleni z okien wolno sunącego przez miasto, wsie, lasy i łąki wagonu wąskotorowego jest niezapomnianym przeżyciem i odpoczynkiem.

Pociąg odjedzie z zabytkowej stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe(Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14) 31 maja o godzinie 11.00.

Pojedziemy przez urocze Zalesie Dolne, miniemy cegielnię w Gołkowie, z okien wagonu zobaczymy tamę bobrów, która powstała w ostatnich miesiącach tuż przy moście naszej kolei, wjedziemy do lasów przed Złotokłosem, by w końcu, mijając stare sady, dojechać do stacji Tarczyn. Podczas krótkiego postoju zmienimy kierunek jazdy i ruszymy w drogę powrotną. O 11.45 dojedziemy na przystanek w Runowie, przy którym znajduje się leśna polana . Tu zaplanowany jest postój trwający 1:45h. W tym czasie pasażerowie pociągu mogą udać się na spacer do lasu, albo odpocząć na polanie. Nasza polana oddalona od siedzib ludzkich jest wspaniałym miejscem relaksu – można się opalać na trawie lub schować w cieniu drzew. Można pograć w piłkę lub badmintona.

Ważne jest, aby podczas odpoczynku zachować odpowiedni dystans od innych osób.

Pociąg odjedzie z Runowa o godzinie 13.30, a planowany przyjazd do stacji Piaseczno Miasto około godziny 14.00.

Trwa stan epidemii, więc niedzielny przejazd pociągiem będzie miał inny przebieg niż zazwyczaj:

– W wagonach dostępna jest połowa miejsc (22 z 45), bilety dostępne są w przedsprzedaży na naszej stronie internetowej. Prosimy o zajmowanie miejsc w wagonach o oznaczeniach takich jak na bilecie (od A do E). W wagonie nie obowiązują numery miejsc. Miejsca prosimy zajmować zgodnie z zasadami dystansu społecznego lub w sposób wyznaczony przez obsługę pociągu.

– Na peronach, stacjach, pociągu i polanie pasażerowie zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos.

– Wagony przed odjazdem ze stacji Piaseczno Miasto oraz podczas postoju w Runowie zostaną zdezynfekowane przez obsługę.

– Na peronie i przy wejściach do wagonów dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk. Prosimy o zastosowanie go przed zajęciem miejsca w wagonie.

– W wagonach nieczynne (zamknięte) są toalety. Dostępne będą toalety na stacji Piaseczno Miasto oraz Runów.

– Na polanie w Runowie nie zapewniamy jak zazwyczaj foteli, sprzętu sportowego, czy kijów do kiełbasek. Nie będzie dostępne stanowisko z cateringiem. Prosimy o zapatrzenie się w jedzenie i napoje oraz koce lub leżaki, jeżeli chcecie Państwo odpocząć na trawie.

– Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie się do ogólnych zaleceń związanych ze stanem epidemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *