AktualnościLesznowolaPowiat

Roślinny problem…

Niestety od wielu lat na ul. Łączności w Łazach, jest problem z jedną z pustych działek… Problem dotyczy niekontrolowanego rozrostu roślinności, które znajdują się na zaniedbanej przez właściciela działce. Jednak w tym roku problem urósł do wielkich rozmiarów… Mieszkańcy od tygodnia prosili i apelowali o uprzątnięcie roślinności, bo ta zajęła już część chodnika, przez co piesi, rolkarze, czy rowerzyści musieli zjeżdżać na jezdnię…

Droga powiatowa
Warto przypomnieć, że ulica Łączności od strony Walendowa, aż do al. Krakowskiej należy do powiatu piaseczyńskiego. I wydawać by się mogło, że to Starostwo Powiatowe w Piasecznie jest odpowiednim adresatem, próśb, które kierowali mieszkańcy sołectwa Łazy… Właśnie wydawać by się mogło… O przepychance, która toczyła się w sprawie wykoszenia chodnika, pomiędzy gminą Lesznowola a Starostwem Powiatowym w Piasecznie, napisał radny Łukasz Grochala: „Trwa przepychanka pomiędzy gminą a powiatem. Chyba sam szybciej wykoszę…”.

Inspiracja
Słowa radnego zainspirowały mnie do podjęcia działań w kierunku wykoszenia roślinności, która zajęła część chodnika wzdłuż ul. Łączności w Łazach. Kolejną bardzo ważną motywacją do tego działania była bardzo niebezpieczna sytuacja, której byłem naocznym świadkiem, a nawet uczestnikiem… Miała ona miejsce w poprzedni czwartek. Po południu wracałem z Wilczej Góry do Łaz. Jadąc samochodem po ul. Łączności, byłem już prawie na wysokości chodnika zajętego przez roślinność, i wtedy zauważyłem na chodniku dwie rowerzystki, które nagle wjechały na ulicę, nie oglądały się za siebie, czy mogą wykonać taki manewr. Skończyło się na szczęście, tylko na hamowaniu, a rowerzystki wróciły na chodnik.

Wykoszenie
Zajęło mi dwie godziny pracy, a efekty są widoczne i bardzo dobre. Nie tylko została usunięta roślinność, która zagrażała bezpieczeństwu mieszkańców, ale także stare liście. Zostały także uprzątnięte butelki po napojach wyskokowych tzw. ćwiarteczkach.

Na koniec pozostaje tylko pytanie: czy powiat stanie na wysokości zadania i będzie skutecznie realizował wycinkę roślinności przy zaniedbanej działce?, a może zmusi do tego właściciela? Warto dodać, że na jednym ze słupów elektrycznych, który był całkowicie zasłonięty przez roślinność, jest zamontowany znak pierwszeństwa, który informuje kierowców nadjeżdżających od al. Krakowskiej, w jaki sposób mają się zachować  na skrzyżowaniu ulic Łączności i Cichej w Łazach. Ten znak był całkowicie zasłonięty przez bujną roślinność. Został dopiero odsłonięty po wszystkich pracach porządkowych, których dokonał lokalny społecznik, lokalny dziennikarz…

Znak pierwszeństwa znajdujący się przy zarośniętej działce w Łazach.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *