AktualnościLesznowolaNa luzie

NIE dla baz logistycznych w Łazach

Władze Gminy Lesznowola uchwałą Nr 340/XXIX/2020 z dnia 29.10.2020 roku i uchwałą Nr 432/XXXIX/2021 z dnia 27.05.2021 roku Rady Gminy Lesznowola w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lesznowola dla części obrębu PGR i Radiostacja Łazy (obszar położony, pomiędzy ulicami: Produkcyjną, Gruntową i Rozmaitości) rozpoczęły zmianę przeznaczenia terenów zabudowy mieszkaniowej i terenów usługowo-mieszkaniowych na tereny szeroko pojętych usług.

Władze Gminy Lesznowola planują w Łazach w obszarze położonym pomiędzy ulicami: Produkcyjną, Gruntową i Rozmaitości miejsce dla wielkich baz logistycznych.

Planowane bazy logistyczne w Łazach na zawsze zmienią Magdalenkę, Łazy i okolice, z terenów mieszkaniowych połączonych z terenami leśnymi, w tereny zabetonowanego obszaru magazynów, parkingów i dróg dojazdowych dla TIR-ów, a także samochodów ciężarowych. Wszystko na skutek planów, które mają władze Gminy Lesznowola dla części obrębu PGR i Radiostacja Łazy.

W obszarze położonym pomiędzy ulicami: Produkcyjną, Gruntową i Rozmaitości według dwóch projektów uchwał ma powstać: pajęczyna dróg dojazdowych dla TIR-ów, samochodów ciężarowych i dostawczych jeżdżących przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Zniknie krajobraz sielski, wiejski, a pojawi się w zamian betonowa dżungla z dominantą stalowych hal i magazynów. Nowy charakter sołectwa Łazy II wpłynie także na wartość nieruchomości mieszkalnych. To będzie jedną z wielu konsekwencji szkodliwego i zabetonowanego sąsiedztwa.

Mieszkańcy Łaz mówią zgodnie: „Nie dla baz logistycznych w Łazach”. Pierwsze konsultacje społeczne w sprawie mpzp dla części PGR i Radiostacja Łazy odbędą się online, na teamsie, w dniu 12 stycznia 2022 roku. Jest olbrzymia szansa, również na stacjonarne konsultacje społeczne.

2 komentarze do “NIE dla baz logistycznych w Łazach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *