AktualnościLesznowolaNa luzie

Latarnie świecą oszczędnie

W podwarszawskim Zamieniu wprowadzono osobliwą Tarczę Antykryzysową… W związku z rosnącymi cenami za energię elektryczną wyłączono wszystkie LEDowe latarnie na ulicy Waniliowej w Zamieniu… Od kilku dni latarnie nie świecą…

Brak oświetlenia ulicy Waniliowej

-Od kilku dni nie świecą latarnie przy ulicy Waniliowej. Otrzymałem informację, że z końcem grudnia ub. roku zakończyła się umowa na serwis oświetlenia ulicznego. W dniu jutrzejszym, tj. 10.01.2022 r. ruszy procedura na wyłonienie przez Urząd Gminy Lesznowola firmy serwisującej oświetlenie uliczne w bieżącym roku. Mamy nadzieję na szybkie wybranie wykonawcy i przywrócenie świateł na ulicy Waniliowej – pisał na portalu społecznościowym facebook, Robert Grzenda, Sołtys Zamienia.

Okazuje się, że latarnie nie działają już od końca grudnia 2021 roku. Więcej o sytuacji napisał Wojciech Adynowski z Rady Sołeckiej Zamienia: „Latarnie nie działają, bo jest awaria i nie ma komu ich naprawić… Bo to trudno przewidzieć, że jak się kończy jedna umowa, to trzeba podpisać nową z wyprzedzeniem, aby zachować ciągłość. Oznacza to że aktualnie jakakolwiek awaria oświetlenia będzie leżała odłogiem. Tu dodam tylko, że Waniliowa nie działa od 25/26.12 i z ramienia Rady Sołeckiej awaria była zgłaszana i monitorowana od 27-28.12 … Ale no właśnie…”.

Sytuacja jest kuriozalna i wywołała falę komentarzy…

-Oczywiście w gminie taki porządek, że zorientowali się o tym fakcie, dopiero po zgłoszeniu od mieszkańców. Cudnie. Fajna ta nasza gmina. Taka niezorientowana… – pisała Agata.

– To nie jest żart? Ciężko się z jednej strony nie śmiać w tej sytuacji, ale z drugiej, to jest problem… – dodawał Konrad Tkaczyk, sołtys Zgorzały.

Sytuacja rzeczywiście jest kuriozalna, że nikt nie jest wstanie od ponad dwóch tygodni usunąć awarii LEDowych, pachnących nowością latarni na ul. Waniliowej. Warto dodać, że dzisiaj jest 12 stycznia 2022 roku i latarnie nadal nie działają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *