AktualnościLesznowolaNa luzie

Gmina Lesznowola odsłania wizualizację targowiska – Mój Rynek

Gmina Lesznowola uzyskała dofinansowanie w wysokości prawie miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 na budowę pierwszego w Gminie targowiska. Umowę na dofinansowanie 22 maja podpisała Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Lesznowolski targ będzie obiektem, który daleko odbiega od stereotypu chaotycznych i nieuporządkowanych polskich placów targowych. Koncepcja zakłada budowę całorocznego, nowoczesnego i eleganckiego budynku przy ulicy Sadowej w Nowej Iwicznej, który poza funkcjami typowo handlowymi będzie wykorzystywany do organizacji imprez wystawienniczych oraz promocji lokalnych producentów żywności, twórców i rękodzielników.

Targowisko w Gminie Lesznowola – Widok od strony ul. Sadowej
Targowisko w Gminie Lesznowola – Widok na pasaż handlowy

Przed nami procedura opiniodawcza merytorycznych Komisji Rady Gminy, które przesądzą o ostatecznej lokalizacji przedsięwzięcia. Planuje się, że pierwsze zakupy w obiekcie „Mój Rynek” będzie można zrobić w 2023 roku.

Przypomnijmy, że propozycja ulokowania nowego targowiska w Nowej Iwicznej wywołała falę protestów mieszkańców. Niewykluczone, że targowisko zostanie zbudowane w innej, nowej lokalizacji. Dyskusja w tym temacie ma toczyć się na merytorycznych Komisjach Rady Gminy Lesznowola, niewykluczone, że gmina zdecyduje się na przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami, na których poszuka odpowiedzi na pytanie: Gdzie powinno powstać pierwsze w gminie targowisko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *