Nasi Najlepsi pomagają Rafałowi i Babci

Po sąsiedzku w Ustanowie mieszka Rafał, który potrzebuje naszej pomocy. Do niedawna, pomimo choroby nieźle dawał sobie radę, wspierany przez swą dzielną Babcię. Od lipca 2016 roku jest osoba niepełnosprawną. Zdiagnozowano u niego ropień kanału kręgowego i choroba przykuła go do łóżka. Od tego czasu, w miarę swoich możliwości Rafałem opiekuje się jego – 83-letnia Babcia.

Dzisiaj najpilniejszą potrzebą rodziny jest remont dachu, który przecieka. W całym domu widoczne są liczne zacieki i pęknięcia. Dekarz, który zaoferował swoją pomoc przy kompleksowym remoncie dachu, zrobił kosztorys, według, którego na naprawę potrzebne jest – 15.503,74 zł. Na tą chwilę brakuje tylko około 1000 zł. Pracę mają ruszyć już w marcu.

Nadal można wspierać Rafała i Babcie wpłacając środki finansowe na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.Wpłaty należy dokonać na Rachunek bankowy Bank PeKaO SA w Piasecznie, koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty: „DACH RAFAŁA”.Numer rachunku bankowego: 30 1240 6351 1111 0011 0264 6811

Cała akcja pomoc nie udałaby się gdyby nie pomoc życzliwych ustanowskich sąsiadów, którzy od kilku lat wspierają rodzinę. Przed kilkoma miesiącami Ci życzliwi sąsiedzi w osobie – Moniki Gwóźdź, postanowili pomóc rodzinie w rozwiązaniu dużego problemu, a mianowicie w naprawie przeciekającego dachu. Wspólnymi siłami Pani Monika i Pani Mirosława Hołownia-Nowik ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego zebrali już około 14 tys. zł. Ta wspaniała akcja i pomoc spowodowała, że tegoroczne nagrody – Nasi Najlepsi otrzymali organizatorzy akcji – „Wpłać piątaka na nieszczelny dach chłopaka”: Monika Góźdź i Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego.

One thought on “Nasi Najlepsi pomagają Rafałowi i Babci

  • 15 marca 2021 o 23:06
    Permalink

    Dzięki takim zbiórkom społecznym udaje się pomóc ogromnej liczbie osób. Tam, gdzie Państwo nie daje rady, wygrywa zwykła ludzka solidarność.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *