AktualnościNa luziePowiatPrażmów

Nasi Najlepsi pomagają Rafałowi i Babci

Po sąsiedzku w Ustanowie mieszka Rafał, który potrzebuje naszej pomocy. Do niedawna, pomimo choroby nieźle dawał sobie radę, wspierany przez swą dzielną Babcię. Od lipca 2016 roku jest osoba niepełnosprawną. Zdiagnozowano u niego ropień kanału kręgowego i choroba przykuła go do łóżka. Od tego czasu, w miarę swoich możliwości Rafałem opiekuje się jego – 83-letnia Babcia.

Dzisiaj najpilniejszą potrzebą rodziny jest remont dachu, który przecieka. W całym domu widoczne są liczne zacieki i pęknięcia. Dekarz, który zaoferował swoją pomoc przy kompleksowym remoncie dachu, zrobił kosztorys, według, którego na naprawę potrzebne jest – 15.503,74 zł. Na tą chwilę brakuje tylko około 1000 zł. Pracę mają ruszyć już w marcu.

Nadal można wspierać Rafała i Babcie wpłacając środki finansowe na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.Wpłaty należy dokonać na Rachunek bankowy Bank PeKaO SA w Piasecznie, koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty: „DACH RAFAŁA”.Numer rachunku bankowego: 30 1240 6351 1111 0011 0264 6811

Cała akcja pomoc nie udałaby się gdyby nie pomoc życzliwych ustanowskich sąsiadów, którzy od kilku lat wspierają rodzinę. Przed kilkoma miesiącami Ci życzliwi sąsiedzi w osobie – Moniki Gwóźdź, postanowili pomóc rodzinie w rozwiązaniu dużego problemu, a mianowicie w naprawie przeciekającego dachu. Wspólnymi siłami Pani Monika i Pani Mirosława Hołownia-Nowik ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego zebrali już około 14 tys. zł. Ta wspaniała akcja i pomoc spowodowała, że tegoroczne nagrody – Nasi Najlepsi otrzymali organizatorzy akcji – „Wpłać piątaka na nieszczelny dach chłopaka”: Monika Góźdź i Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego.

Jeden komentarz do “Nasi Najlepsi pomagają Rafałowi i Babci

  • Dzięki takim zbiórkom społecznym udaje się pomóc ogromnej liczbie osób. Tam, gdzie Państwo nie daje rady, wygrywa zwykła ludzka solidarność.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *