AktualnościPrażmów

Dożynki Gminy Prażmów 2019

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami za ukończenie żniw i prac polowych. W dniu 15 września br. swoje podziękowania za tegoroczne plony złożyli rolnicy z gminy Prażmów.

Uroczyste obchody rozpoczęły się od mszy świętej w parafii św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie. Po modlitwie, wszyscy udali się na plac znajdujący się tuż przy Urzędzie Gminy Prażmów. Tam na mieszkańców czekała cała moc atrakcji. Rondo dobroci, czyli kiermasz dóbr regionalnych: kozie sery, słodki miód, domowej roboty ogórki z pajdą świeżego chleba. Najmłodsi mieszkańcy mogli bawić się w lunaparku, przytulać miękkie i puszyste alpaki, czy jeździć na kucykach. W tym czasie na głównej scenie grali i występowali: Cendrowianki. teatrzyk dla dzieci „Pinokio”, odbył się wyjątkowy koncert pt. Mazowsze z Gminą Prażmów – Bohaterom Września 1939 . Po pięknej, wzruszającej części patriotycznej przyszedł czas na piosenki strażackie okraszone humorem i występ – Lolek Orkiestra.

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

W tym roku po raz pierwszy na prażmowskich dożynkach było, aż osiem wieńcy dożynkowych. Mieszkańcy gminy Prażmów w tajnym głosowaniu wybrali ten najpiękniejszy. Wygrał wieniec z sołectwa Dobrzenica-Błonie, który uzyskał, aż 151 głosów. Drugie miejsce zajęło sołectwo Wilcza Wólka z zaledwie dwoma głosami mniej – 149 głosów. Najniższy stopień podium przypadł sołectwu – Wola Prażmowska.

– Chciałabym bardzo podziękować mieszkańcom mojego sołectwa, mieszkańcom wsi Błonie i Dobrzenica bez których, ten wieniec nie mógłby powstać – mówiła wzruszona na scenie, sołtys, Anna Arciuch.

– Gratulujemy naszym sołectwom, nie tylko tym trzem najlepszym, ale wszystkim, które uczestniczyły w tym konkursie. Wygrała cała gmina! – dodawał Jan Adam Dąbek, Wójt Gminy Prażmów.

Zabawa trwała dalej…

Po godzinie 18:00 na głównej scenie rozpoczęła się część rozrywkowa prażmowskich dożynek. Muzyczne show rozpoczął Mariusz Kalaga, wokalista muzyki pop i country, później wystąpił zespół – Don Corleone Show, który wykonuje piosenki włoskie z repertuaru: Drupiego, Albano & Romina Pover czy Zucchero, na deser disco polo w wykonaniu zespołu – B-QLL, a na sam koniec dożynek przygotowano wyjątkowe disco w stylu lat 80 z COCO AFRO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *