AktualnościLesznowolaNa luzie

Brak ostatecznej decyzji…

Pod koniec sierpnia otrzymałem niepokojący sygnał od jednej z mieszkanek ul. Gminnej w Lesznowoli. – Witam, nadal nie mamy odszkodowania za przejęty pod drogę grunt, wszystko idzie opornie ze strony urzędników – napisała mieszkanka ul. Gminnej w Lesznowoli. Gmina Lesznowola odniosła się do przedmiotowej sprawy. – Mieszkańcy nie otrzymali odszkodowań za grunty wydzielone pod ul. Gminną, ponieważ nie zostały jeszcze wydane decyzje o wysokości odszkodowań, które muszą być ostateczne – odpowiada, Elżbieta Obłuska, skarbnik gminy Lesznowola.

Minął już dokładnie rok, od czasu, kiedy gmina Lesznowola zawarła umowę na wykonanie ul. Gminnej w Lesznowoli. Wykonawcą całości prac budowlanych została firma FAL-BRUK, która złożyła najkorzystniejszą i jedyną ofertę w przetargu na budowę ul. Gminnej w Lesznowoli – 9 361 530,00 zł (we wskazaną kwotę wliczono podatek VAT). Mimo upływu już ponad 12 miesięcy, 55 właścicieli działek ewidencyjnych, zlokalizowanych wzdłuż ul. Gminnej w Lesznowoli nie otrzymało odszkodowania za grunty wydzielone pod nową ulicę.

Mieszkańcy tracą już powoli cierpliwość, bo oddali swoje grunty pod poszerzenie ulicy, a nadal z tego tytułu nie otrzymali żadnych odszkodowań. Warto w tym miejscu dodać, że część właścicieli musiało na własny koszt zainwestować w nowe ogrodzenia… – Są takie osoby, którym wyburzono ogrodzenie i musieli postawić nowe, za swoje, bo nadal nie mają odszkodowania – pisała oburzona całą sytuacją, mieszkanka ul. Gminnej w Lesznowoli. Gmina zwraca uwagę, że wydane decyzje o wysokości odszkodowań dla 55 właścicieli działek, nadal nie są ostateczne… – Mieszkańcy nie otrzymali odszkodowań za grunty wydzielone pod ul. Gminną, ponieważ nie zostały jeszcze wydane decyzje o wysokości odszkodowań, które muszą być ostateczne – informuje, Elżbieta Obłuska, skarbnik gminy Lesznowola. – Dochodzą do mnie słuchy, że gmina Lesznowola nie ma pieniędzy i będzie wszystkie procedury specjalnie wydłużać – dodaje zaniepokojona sytuacją, mieszkanka ul. Gminnej w Lesznowoli.

Kiedy mieszkańcy ul. Gminnej w Lesznowoli otrzymają odszkodowania za wydzielone grunty pod nową drogę? Odpowiedzi na to pytanie nadal nie znamy… Dlatego będę dalej dla Państwa śledził tę sprawę.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *