AktualnościNa luziePiaseczno

Duże zmiany w piaseczyńskich bibliotekach

Co dzieje się w bibliotekach w Piasecznie? Czy któraś z nich zostanie zamknięta? Jaki księgozbiór znajduje się teraz w danej placówce? To tylko część pytań, które codziennie zadają bibliotekarzom czytelnicy.

– W wakacje rozpoczęło się pakowanie kilku piaseczyńskich bibliotek. Wywołało to niepokoje wśród mieszkańców. Zapewniamy jednak, że żadna z placówek nie zostanie zamknięta, wręcz przeciwnie – zyskujemy nową bibliotekę zlokalizowaną w budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki.

Zmiany dokonały się w księgozbiorach – książki z biblioteki na Kościuszki trafiły do CEM-u, filia Osiedle oddała swoje zbiory bibliotece na Kościuszki, a na półkach placówki przy Szkolnej pojawiły się pozycje z Chojnowa.

– Niektórzy boją się, że w tych trzech bibliotekach, w których dokonały się zmiany księgozbiorów, nie znajdą już ciekawych książek. Zapewniamy, że na półkach czeka na państwa wiele interesujących pozycji, a w najbliższych miesiącach zbiory będą uzupełniane o nowe tytuły – informuje Sylwia Chojnacka-Tuzimek.

W związku z przenoszeniem księgozbiorów biblioteki na Kościuszki i na Szkolnej nie realizują rezerwacji elektronicznych. Utrudnieniem dla czytelników mogą być też maile wysyłane automatyczne z systemu bibliotecznego, które czasem wprowadzają w błąd.

– Dostajemy informacje od czytelników, że są oni zdezorientowani tym, gdzie mają zwrócić książki. Ponieważ zmiany księgozbiorów pociągnęły też za sobą zmiany w systemie Mak Plus, na którym pracujemy, maile, które do państwa przychodzą, zawierają już nową nazwę placówki. Jednak pod względem zwrotów książek nic się nie zmieniło – tam, gdzie państwo wypożyczali książki, tam należy je oddać. My zadbamy o to, by trafiły one do odpowiedniej placówki po zmianie – tłumaczy Łukasz Krzysztof Załęski, dyrektor biblioteki.

Biblioteka w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym rozpocznie pracę jesienią.

– We wrześniu zaprosimy państwa na tydzień atrakcji. Będą animacje dla dzieci, koncerty, warsztaty, zajęcia, spotkania autorskie i wiele, wiele więcej – zdradza zastępca dyrektora biblioteki. – Książki zaczniemy jednak wypożyczać w nieco późniejszym terminie. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową, gdzie pojawią się wszystkie informacje.

Wirtualne Piaseczno będzie wspierać tydzień pełen atrakcji w Bibliotece Publicznej w Piasecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *