AktualnościNa luziePiaseczno

Stacja parkingowa?

Podczas wyborów samorządowych, burmistrz Daniel Putkiewicz wśród swoich celów na pięcioletnią kadencję zapowiadał: „uporządkowanie otoczenia dworca PKP”. Po tym hasłem została ukryta budowa nowych miejsc parkingowych, o co od dawna zabiegają mieszkańcy Piaseczna. Po 100 dniach od wyboru na urząd burmistrza, na VII sesji Rady Miejskiej w Piasecznie, została ogłoszona wizja uporządkowania przydworcowego terenu i budowa nowych miejsc parkingowych, co z pewnością ucieszy wielu mieszkańców.

Stacja przeładunkowa

Dawna stacja przeładunkowa Kolei Wąskotorowej to teren znajdujący się wzdłuż ul. Władysława Reymonta, od kładki kolejowej nad stacją PKP Piaseczno do ul. Sienkiewicza. Tym terenem i budową w tym miejscu, nowych miejsc parkingowych jest zainteresowany piaseczyński magistrat.

– Chcemy uzyskać od PKP grunty po zachodniej stronie dworca kolejowego w Piasecznie. Chcemy uporządkować ten teren i zlokalizować więcej miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów. Jest to duży obszar ze stacją przeładunkową w kierunku ul. Orężnej.

Po drugiej stronie stacji, mamy ul. Torową. Ten teren także chcemy wykorzystać na miejsca parkingowe i postojowe przy dworcu PKP Piaseczno.

Kolejny obszar, który jest w naszym zainteresowaniu, to jest obszar w stronę ul. Sienkiewicza, między dworcem PKP a ulicą. Tam mamy koncepcję budowy wielopoziomowego parkingu. Nie wiem, kiedy będzie gotowi z tą inwestycją, jeżeli chodzi o koszty. Chcemy ten teren dostać od PKP – prezentował na sesji, plan budowy parkingów wokół dworca PKP Piaseczno, burmistrz Daniel Putkiewicz.

Kolejne konkrety

Dosłownie po tygodniu, podczas internetowego spotkania z mieszkańcami na portalu społecznościowym Facebook, burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że w ciągu kilku dni, gmina Piaseczno powinna otrzymać grunty, aby móc wykonać nowe miejsca parkingowe wzdłuż ul. Władysława Reymonta.

– Czekamy na przekazanie gruntów. Mamy zarezerwowane pieniądze, mamy podpisaną umowę na dzierżawę. Jesteśmy gotowi na wykonanie tych miejsc parkingowych i uporządkowanie terenu. Czekamy na wydanie gruntu. W ciągu kilku dni powinniśmy te grunty uzyskać – mówił podczas Facebook Live, burmistrz Daniel Putkiewicz.

– Mogę dodać, że mówimy o parkingach, które możemy zrealizować po zachodniej stronie torów. Od wejścia na kładkę kolejową do ul. Sienkiewicza. To będzie pierwszy teren, który będzie utwardzony i przygotowany do parkowania dla samochodów – dodawał wiceburmistrz Robert Widz.

Gmina Piaseczno zaczęła przygotowania do uruchomienia tymczasowych miejsc postojowych i parkingowych wokół dworca. Docelowo ma zostać uruchomiony wielopoziomowy parking, który ma stanąć na terenie, od budynku dworca PKP Piaseczno w kierunku ul. Sienkiewicza. Jednak wiele w tej sprawie będzie zależeć od PKP i negocjacji, które obecnie są w toku.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *