AktualnościNa luziePiasecznoPowiat

Rusza przebudowa Pod Bateriami

Rusza zapowiadana modernizacja d. drogi 722. Inwestorem jest powiat piaseczyński, a koszty przedsięwzięcia wyniosą – 14 mln zł. Gmina Piaseczno na przebudowę ul. Pod Bateriami dołożyła ze swojego budżetu – 8,2 mln zł. Całość zaplanowanych prac związanych z przebudową ulicy ma zamknąć się do jesieni br.

Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje: budowę odwodnienia zbierającego deszczówkę z odcinka Pod Bateriami od ul. Dworskiej i z 11 Listopada, budowę jezdni wraz z chodnikami i ścieżką rowerową (od Modrzewiowej do ronda Gołków) oraz budowę dwóch rond – Redutowa i Dworska.

Etap I – zamknięcie i przebudowa wlotu ul. Modrzewiowej oraz skrzyżowania ul. Modrzewiowej i Orzechowej. Bez zamknięcia ul. Pod Bateriami.

Etap II – zamknięcie dla ruchu odcinka od ul. Redutowej do Al. Kasztanów bez obu skrzyżowań objazd ul. Stołeczną (z pierwszeństwem). Autobusy będą mogły pozostać na ul. Pod Bateriami na jednym pasie ruchu.

Etap III – zamknięcie dla ruchu odcinka od ul. Redutowej do Al. Kasztanów bez obu skrzyżowań objazd ul. Stołeczną (z pierwszeństwem). Objazd przez Bobrowiec dla komunikacji miejskiej. Komunikacja zastępcza od strony Piaseczna linią L z pętlą na ul. Orzechowej przy Modrzewiowej. Zakończenie przebudowy skrzyżowania w Żabieńcu.

Etap IV – zamknięcie skrzyżowania z ul. Redutową (budowa ronda), objazd przez Bobrowiec.

Etap V – zamknięcie odcinka od Redutowej do Dworskiej bez skrzyżowania.

Etap VI – zamknięcie skrzyżowania z ul. Dworską (budowa ronda) oraz odcinka do rodna Bitwy pod Gołkowem.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie prace nad przebudową ul. Pod Bateriami rozpoczęło już w dniu 25 maja 2022 roku. I mają one potrwać do jesieni. Część największych robót budowlanych przypadnie na okres wakacyjny. Mimo tego kierowców, podczas całej budowy czekają duże utrudnienia. – Zalecany objazd w trakcie całej budowy od ronda Bitwy pod Gołkowem przez Bobrowiec – zachęca piaseczyńskich kierowców, Ksawery Gut, Starosta Piaseczyński.

Zmiany w transporcie publicznym

Po zamknięciu drogi dla ruchu komunikacji publicznej, co nastąpić powinno około połowy czerwca, linie autobusowe, które dotychczas jeździły ulicą Pod Bateriami, zostaną skierowane na trasy objazdowe. Zgodnie z propozycją ZTM linie uzupełniające L-2, L12 i L13 pojadą od ronda w Gołkowie ulicami Główną, Bobrowiecką, Mazowiecką, Leśną, Orężną, Jana Pawła II, Dworcową, Sienkiewicza, Kościuszki, Kilińskiego i Sierakowskiego do pętli przy Urzędzie Miasta. W przeciwnym kierunku zaś ulicami Sierakowskiego, Warszawską, Młynarską, Puławską, Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Dworcową i dalej Jana Pawła II w kierunku Bobrowca. Linia L13 skrócona zostanie do przystanku PKP Zalesie Górne, w związku z tym linia L25 realizować będzie kursy wariantowe przez DK79 do Góry Kalwarii. Linia L-5 ze względu na pokrycie trasy innymi liniami zostanie czasowo zawieszona. Linie L17 i L19 będą kursować od przystanków w Prażmowie i Pieczyskach do Bobrowca. Ze względu na wydłużenie tras od Gołkowa do Piaseczna, zmienione zostaną również rozkłady jazdy. ZTM deklaruje skomunikowanie poszczególnych linii tak, aby rozkłady dobrze korelowały między sobą oraz zapewniały dobre połączenie z pociągami KM na stacjach w Zalesiu Górnym i Piasecznie. Aby umożliwić mieszkańcom okolic Zalesia Dolnego, części Wólki Kozodawskiej i Zalesinka dojazd do centrum Piaseczna, zmieniona zostanie trasa linii L52. Autobusy dojadą do skrzyżowania ulic Orzechowej i Modrzewiowej w Zalesiu Dolnym, zapewniając mieszkańcom dojazd do dworca PKP i centrum miasta. Trwają jeszcze ustalenia dotyczące kursowania linii 727, która najprawdopodobniej zostanie zastąpiona tymczasową linią Z27. Gmina chce utrzymania kursowania linii 727 do Warszawy, natomiast ZTM analizuje dostępność taboru i rozkładu jazdy przy wydłużonej trasie przez Orężną i Bobrowiec.

Czasowa zmiana lokalizacji przystanku Zalesie Dolne 02

W związku z przebudową ulicy Pod Bateriami w Zalesiu Dolnym, od dnia 1.06.2022 r. do odwołania zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku ZALESIE DOLNE 02 obowiązującego jako stały dla linii 727 oraz jako warunkowy dla linii L-2, L-5, L12, L13, L17, L19, L32 i L52. W jego zastępstwie uruchomione zostanie funkcjonowanie przystanku ZALESIE DOLNE 52 zlokalizowanego na ulicy Pod Bateriami przed skrzyżowaniem z ulicą Modrzewiową około 90 metrów przed lokalizacją podstawową. Charakter przystanku pozostaje bez zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *