AktualnościKsiążkaNa luziePiaseczno

Oskarowe perypetie

Oskarowe Perypetie: Pierwszy Dzień Szkoły” to bajka, w której opisane są losy sześcioletniego Oskara, który idzie pierwszy raz do szkoły. W nowym miejscu spotyka wielu nowych kolegów, z którymi się utożsamia. Oskar dowiaduję się od swojego nauczyciela, że może stać się EkoBohaterem, a pomóc ma mu w tym jego najlepszy przyjaciel – kot Cynamon.

Autorką książki jest młoda i utalentowana piaseczyńska autorka – Anna Jagodzińska, którą mogliśmy bliżej poznać czytając sagę pt. „Tajemnica Zaginionego Miasta”, w której skład wchodzą tomy: „Mroczny dom”, „Zemsta śmierci”, „Diabelski pościg”, trzech tomików poezji oraz biografii, która ukazała się, jako fan art dla warszawskiego zespołu o nazwie Zła Wola.

Skąd pomysł na książkę?

– W mojej głowie już dawno zrodził się pomysł napisania bajki. A dodatkową inspiracją okazali się moi liczni bratankowie. Widząc wielki potencjał w bajkach, które są ciekawą rozrywką, obrałam za cel, by moja pierwsza książka dla dzieci bawiła i uczyła. Wiem, że jest to projekt, który pozwoli mi rozwinąć skrzydła, a wiedza, którą zdobyłam dotychczas, sprawi, że książka ta zapadnie w sercach czytelników na zawsze. Pragnę, by nie była to tylko jedna książka, a seria składająca się z 15 części, której tematyka skupi się wokół ekologii – mówi Anna Jagodzińska.

Choć krótkie i proste, to dające wiele do myślenia. Zupełnie zwykłe, ale zarazem niezwykłe. Takie właśnie są Oskarowe perypetie.

Książka została wydana nakładem wydawnictwa Agrafka, a swoją premierę miała w dniu 1 sierpnia br. Wkrótce planowane są spotkania autorskie z Anna Jagodzińską w gminie Piaseczno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *