AktualnościPiaseczno

Kulturalny listopad w Centrum Kultury w Piasecznie

Jak co tydzień zapraszamy serdecznie na dawkę listopadowych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Centrum Kultury w Piasecznie.

Już w najbliższy wtorek na scenie Domu Kultury w Piasecznie wystąpi doskonały młody skład jazzowy – Gniewomir Tomczyk Project.

Koncert promujący najnowszy album artysty pt. 'Pieces of My Journey’.

Grupa na swoim koncie posiada wiele koncertów festiwalowych oraz klubowych, zagranych na terenie całego kraju, m.in. na międzynarodowym festiwalach Jazz Juniors czy Jazz w Ruinach (2019). Jesienią 2018 roku projekt zagrał support przed zespołem legendarnego perkusisty – Jojo Mayer / Nerve. Wystąpił również na festiwalu – Witamina Jazz, podczas którego gościnnie dołączyła do grupy wyjątkowa polska wokalistka, autorka tekstów oraz producentka – Kayah. Debiutancki album Event Horizon został doceniony i wyróżniony w rankingu Magazynu Perkusista (wydanie 7-8/2018) „100 Polskich Płyt, Najważniejszych dla Perkusistów”. Zespół Gniewomir Tomczyk / Project ukazał się również w rankingu magazynu Jazz Forum – Jazz Top 2018 w kategorii „Zespół Elektryczny”, oraz był finalistą konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa (2019 r.).

Skład:
Gniewomir Tomczyk – drums/samples/voice
Maciej Kądziela – sax/fx
Zdzisław Kalinowski – keys
feat. Patrycja Zarychta – vocal/voice
feat. Mateusz Woźniak – double bass

Wtorek Jazzowy:
Gniewomir Tomczyk / Project
17 listopada (wtorek) 2020
godz.20.00
Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno

KONCERT ONLINE: transmisja https://live.kulturalni.pl/
Koszt: 5 zł

Bajkowa Niedziela z Teatrem Fuzja

Centrum Kultury w Piasecznie po raz kolejny odwiedzi znany i lubiany Teatr Fuzja. Tym razem z zabawną bajką „Szabadabada” online.

„Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru”, tak pisze o sobie zespół złożony z ok. 30 artystów, którzy wielokrotnie gościli na piaseczyńskich scenach oraz w plenerze. Dorośli widzowie znają ich zapewne z takich wydarzeń, jak: OFF-spring Festiwal, młodsi z Bajkowych Niedziel. Tym razem przedstawią niezwykłą opowieść o osiedlowej przyjaźni trójki zwierzaków: wróbla, kota oraz psa. Bohaterowie postanawiają przeprowadzić rewolucję na pobliskim placu zabaw. W tym celu zakładają Gang, wymyślają demokrację oraz zamieniają niewygodne pory roku.

Spektakl będzie można obejrzeć na żywo na Facebooku Centrum Kultury w Piasecznie w niedzielę 22 listopada o godzinie 17.00

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno

Bajkowa Niedziela

„Szabadabada” Teatr Fuzja

22 listopada (niedziela) 2020

godz. 17.00

Streaming online na Facebooku Centrum Kultury w Piasecznie

Marek Majewski zaprasza online

Spotkania z Satyrą to pozycja dla miłośników dobrego humoru i piosenki literackiej. Tym razem na scenie Domu Kultury wystąpi trzech znakomitych gości.

Spotkania, których autorem i gospodarzem jest znany satyryk – Marek Majewski to spotkania z satyrą w starym stylu, tj. nie będącą jedynie przerywnikiem dla śmiesznych, przebieranych scenek, jak to się dzieje w modelu kabaretu obecnie lansowanego w mediach, ale stanowiącej odrębny gatunek sztuki. Cykl nie jest nastawiony na bieżącą satyrę polityczną, ale raczej na nieco głębszą refleksję. We wtorek 24 listopada wystąpią: Tomasz Szwed, twórca nastrojowych piosenek opowiadających o codzienności, ludzkim doświadczeniu, widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka, Mirek Koval Kowalewski śpiewak i kompozytor, lider zespołu Zejman i Garkumpel oraz Marek Majewski – żeglarz, satyryk, autor, kompozytor znany m.in. z kabaretu Pod Egidą, telewizyjnych szopek noworocznych, celnych fraszek i kabaretowych przebojów.

Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie live.kulturalni.pl

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

WTOREK Z SATYRĄ, czyli Marek Majewski zaprasza

24 listopada (wtorek)

godz. 20:00

Spotkanie online: 5 PLN

Live.kulturalni.pl

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *