AktualnościPiasecznoWkrótce

Kultowy zlot food trucków w Piasecznie + Konkurs dla czytelników Wirtualnego Piaseczna

Długi weekend od 11 do 13 września, upłynie w Piasecznie pod znakiem dobrego jedzenia. Organizator zlotu organizacja – FUTRAKI, która skupia kilkuset właścicieli food trucków z całej Polski, wraz z partnerem wydarzenia – Gminą Piaseczno, zapraszają do rodzinnego pożegnania lata na popularnym wśród mieszkańców Skwerze Kisiela. Dla czytelników Wirtualnego Piaseczna wspólnie z organizatorem – FUTRAKAMI, przyszykowaliśmy specjalny kulinarny konkurs. Nagrodą dla czytelników są cztery vouchery, które będzie można zrealizować na imprezie. O tym więcej na końcu artykułu.

Przed nimi wielkie ucztowanie w formule wielkiego, rodzinnego pikniku, którego główną atrakcją jest kilkanaście food trucków. Streetfoodowe eventy od lat przyciągają spragnionych niecodziennych smaków mieszkańców polskich miast.

Dodatkowym elementem wydarzenia jest promowanie pro-ekologicznych postaw – zachęcanie do redukcji odpadów, ponownego użycia tych samych kubków i sztućców itp.

Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe atrakcje – wszystkich kinomanów ucieszą z pewnością projekcje kina plenerowego. Najmłodsi uczestnicy eventu mogą liczyć z kolei na przednią zabawę w ramach festiwalu „dmuchańców”. Dodatkowe atrakcje będą dostępne w sobotę i niedzielę na małym parkingu przy ul. Zgoda.

Podczas zlotu serwowane będą oryginalne potrawy kuchni z kilku kontynentów. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek, deserów oraz napojów, w tym aromatycznych kaw i pysznej lemoniady.

Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne dania, cenione w całej Polsce.

Konkurs kulinarny dla czytelników:

Wspólnie z organizatorem – FUTRAKI, przygotowaliśmy dla czytelników Wirtualnego Piaseczna wyjątkowy kulinarny konkurs. Nagrodą są cztery vouchery, które będzie można wykorzystać podczas zlotu food trucków w Piasecznie w dniach od 11 do 13 września.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na dwa pytania związane z kuchnią słowacką:

  1. Z jakiego mleka wyrabia się popularny na Słowacji ser bryndza?
  2. Jakie narodowe danie kuchni słowackiej można zrobić z bryndzy?

Odpowiedzi należy przesłać na adres redakcji: redakcja@wirtualnepiaseczno.pl

Konkurs trwa do 10 września, do godz. 23:59.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *