AktualnościPiaseczno

II Szaradziarskie mistrzostwa Piaseczna

Logogryfy, krzyżówki, rebusy i wiele innych zadań rozwiązywali uczestnicy II Szaradziarskich Mistrzostw Piaseczna, które odbyły się w filii biblioteki w Zalesiu Dolnym. W tym roku w związku z jubileuszowymi obchodami 590-lecia Piaseczna, część pytań dotyczyła historii miasta. Na mistrzostwa zjechali uczestnicy z całej Polski i było ich zdecydowanie więcej niż rok temu, podczas pierwszej edycji. Jest już zapowiedź, że przyszłoroczna III edycja zmagań odbędzie się w nowej Bibliotece Miejskiej.


Duża frekwencja
– Niezwykle miło jest spotkać się z Państwem i otworzyć dzisiejsze szarady – powitała zawodników Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. W tym roku frekwencja na mistrzostwach była wyjątkowo duża. W rozwiązywaniu zadań, łamigłówek i krzyżówek uczestniczyło, aż 42 zawodników. Według zapowiedzi to ostatnie mistrzostwa w filii biblioteki w Zalesiu Dolnym. Za rok zawodnicy mają się spotkać w Centrum Edukacji Multimedialnej, gdzie swoją nową siedzibę będzie miała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.


Dwie rundy
Turniej składa się z dwóch 75-minutowych punktowanych rund. W pierwszej rundzie do rozwiązania było 27 zadań, w których można było zdobyć, aż 83 punkty. W drugiej rundzie były 23 zadania, a do zdobycia były 73 punkty. Druga runda była wyjątkowa, bo związana z historią Piaseczna i jego okolic.


– Druga runda jest całkowicie związana z Piasecznem. Są to różnego typu zadania, związane z historią Piaseczna. Jest zadanie, gdzie trzeba przestawiać literki w słowie – Piaseczno i w ten sposób tworzyć inne wyrazy. Taka zabawa słowem – mówił o zawodach Przemysław Ketner, przewodniczący jury II szaradziarskich mistrzostw Piaseczna.


Wysoki poziom
Uczestnicy biorący udział w II Szaradziarskich Mistrzostwach Piaseczna byli bardzo dobrze przygotowani do wzywań i zagadek, które zostały dla nich przyszykowane przez jury konkursu. Już w zeszłym roku zagadki przysparzały niemałe problemy, nawet mieszkańcom Piaseczna.


– W ubiegłym roku nie udało mi się do końca rozwiązać całej krzyżówki. Ale tu są specjaliści, tu są ludzie z pasją do rozwiązywania krzyżówek i wiem, że będą mistrzami – podkreślała w swojej wypowiedzi Sylwia Chojnacka-Tuzimek.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *