AktualnościNa luziePiaseczno

Gmina Piaseczno dalej rozdaje maseczki

Pierwsze 20 tysięcy maseczek zostało już rozdane. Zaopatrzeni w nie zostali m.in. seniorzy z terenu naszej gminy, do których maseczki trafiły bezpośrednio do skrzynek pocztowych.

Maseczki były też rozdawane akcyjnie, dwukrotnie na targowisku miejskim, a także w głównych punktach komunikacyjnych, oraz w okolicach gdzie mieszkańcy zwykle robią zakupu. Akcja w przestrzeni miejskiej będzie kontynuowana przez wolontariuszy, nie podajemy jednak konkretnych lokalizacji, po pierwsze dlatego, że będziemy rotowali miejsca dystrybucji, po drugie akcja nie służy zachęcaniu do wychodzenia z domów wyłącznie po maseczkę.

Infolinia dla grup podwyższonego ryzyka

W kolejnym etapie będziemy dostarczać maseczki osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom, a także osobom przewlekle chorym a także kobietom w ciąży. W tym celu od czwartku 16 kwietnia do 24 kwietnia w godz. 8.00-18.00 (w dni robocze) uruchamiamy infolinię: tel. 797 932 345, gdzie mogą zgłaszać się takie osoby, a wolontariusze dostarczą maseczkę pod wskazany adres.

Podziękowania dla wolontariuszy

Choć gmina zakupiła kilkadziesiąt tysięcy maseczek, to nie ma możliwości aby maseczkę mógł otrzymać każdy. W pierwszej kolejności trafiają one do grup najbardziej zagrożonych. Ze względu na problemy rynkowe, produkty te spływają do urzędu partiami, stąd akcja rozciągnięta jest w czasie. Zakup i dostarczenie maseczek mieszkańcom nie jest obowiązkiem gminy, nie mamy jednak wątpliwości, że akcja jest potrzebna i należy ją prowadzić.
Dziękujemy bardzo Sołtysom, Radom Sołeckim, Radnym, Wolontariuszom i Strażakom za współpracę w dystrybucji maseczek. Bez waszej pomocy trudno było tę akcję przeprowadzić.

Zrób maseczkę

Wiele osób i organizacji na naszym terenie samodzielnie szyje maseczki które przekazuje placówkom zdrowia, za co również należą się słowa uznania. Jest to też dobry przykład, że podstawową maseczkę można wykonać samemu w domu i nie jest to trudne. W internecie jest wiele instrukcji oraz filmików pokazujących jak to zrobić z dostępnych w każdym domu produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *