AktualnościLesznowolaNa luzie

Pomoc dla Zagrzebia – Zajedno za Zagreb

Klub FC Lesznowola razem z klubem piłkarskim GNK Dinamo Zagreb chce włączyć się w pomoc dla Zagrzebia. Przypomnijmy, że w niedzielę 22 marca br. mieszkańców stolicy Chorwacji – Zagrzebia nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Niestety jedna młoda osoba poniosła śmierć, a wiele zostało rannych.

Świat obiegły zdjęcia samochodów przywalonych gruzem, ulic pełnych cegieł i kawałków murów czy dachów. Wiele starych, zabytkowych budynków zostało uszkodzonych. Łącznie 250 budynków uległo mniejszym lub większym uszkodzeniom. Wśród nich m.in. katedra w Zagrzebiu – najwyższy budynek w Chorwacji. Mogliśmy też zobaczyć poruszające zdjęcia ze szpitali… Ze szpitala położniczego ewakuowano matki z nowo narodzonymi dziećmi. Na ulice wyjechały łóżka. Dwoje dzieci urodziło się w karetkach przed szpitalem.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce jest stan zagrożenia epidemicznego. W tym trudnym czasie na Zagrzebian spadło jeszcze inne nieszczęście… Tak naprawdę Chorwaci, cały czas żyją w obawie przed kolejnymi silnymi wstrząsami. Wstrząsy o mniejszej sile są odczuwalne cały czas… Część ludzi musiała opuścić tymczasowo swoje domy.

Jak pomóc ?

Biorąc pod uwagę, że wielu Polaków darzy Chorwację i Chorwatów sympatią i chciałby wesprzeć całą akcję, poniżej podajemy nr konta Ministerstwa Finansów w Chorwacji, które zostało utworzone specjalne na ten cel.

Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wsparcie poszkodowanym.

Poniżej dane rachunku utworzonego przez Rząd Chorwacji, na które można wpłacić pieniądze:

Croatian National Bank, Trg hrvatskih velikana 3, Zagreb 10000, Croatia
BIC (SWIFT) CODE BANKE: NBHRHR2XXXX
BENEFICIARY NAME AND ADDRESS: Republic of Croatia – Ministry of Finance, Katanciceva 5, 10000 Zagreb, Croatia

Broj računa /Bank account number: IBAN: HR12 1001 0051 8630 0016 0
Referenca plaćanja/Remittance info – remarks: Support for Croatia Affected by Earthquake

W tytule przelewu trzeba umieścić: Support for Croatia Affected by Earthquake

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *