AktualnościKulturaPiaseczno

Mikołajkowe propozycje Centrum Kultury w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie szykuje nie jedną, a kilka propozycji Mikołajkowych dla najmłodszych. Już jutro, 6 grudnia serdecznie zapraszamy na dzień pełen niespodzianek na profilu społecznościowym Centrum Kultury w Piasecznie na Facebooku.

MikoRajd to pierwsza Mikołajkowa propozycja Centrum Kultury. Święty Mikołaj zagości w domach piaseczyńskich rodzin i poprowadzi wyjątkowy koncert życzeń transmitowany online już od 9.00 rano. Imienne, bezpośrednie życzenia od Mikołaja w czasie rzeczywistym, kierowane będą do dzieci, które zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu. Po południu Centrum Kultury zaprosi na wyjątkową Bajkową Niedzielę. Młodzi widzowie zapewne skojarzą aktorów na scenie Domu Kultury z kolorowymi postaciami znanymi z bardzo znanej bajki telewizyjnej. Teatr Wszelki zaprezentuje spektakl dla dzieci inspirowany serialem animowanym pt. ”Świat Małej Księżniczki”.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mikołajki na Facebooku Centrum Kultury w Piasecznie.

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Po napisach końcowych

W Domu Kultury w Piasecznie rusza nowy cykl spotkań. To spotkania dla osób, które nie traktują sztuki filmowej jedynie jako łatwej i prostej w odbiorze rozrywki.

Po napisach końcowych to nowy cykl, którego pomysłodawcą jest Hubert Gieleciński. Będzie on dyskutować z zaproszonymi gośćmi o tym, co dzieje się po filmie, czyli właśnie po napisach końcowych. Seanse filmów z różnych kategorii m.in. dokumenty, animacje, krótkometrażowe, będą istotnym elementem spotkań, ale równie ważne będą właśnie rozmowy. O tym, jak czuje się widz tuż po seansie. Po co film powstał i czy coś zmienił w świecie długofalowo. Podczas pierwszego spotkania już w najbliższy wtorek 8 grudnia o godzinie 19.30 na FB Centrum Kultury w Piasecznie zobaczymy: „Opowieści z miasta Warszawa”, krótkie dokumenty o życiu codziennym i małych sprawach. Ten niespełna półgodzinny dokument to seria pięciu krótkich spojrzeń na życie codzienne. Po seansie moderator porozmawia z twórcą filmu Piotrem Małeckim, fotografem prasowym, reżyserem, operatorem i producentem filmowym.

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *