AktualnościGóra KalwariaKonstancin - JeziornaPiasecznoPowiat

Alert powodziowy dla trzech gmin powiatu piaseczyńskiego

UWAGA! Fala wezbraniowa na Wiśle w woj. mazowieckim – kulminacja we wtorek i w środę. Nie zbliżaj się do rzek – informuje mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Pogotowie powodziowe zostało wprowadzone przez Starostę Piaseczyńskiego dla trzech gmin powiatu piaseczyńskiego: Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii.

Gmina Góra Kalwaria

– Poziom Wisły osiągnął właśnie na terenie gminy Góry Kalwaria stan ostrzegawczy (370 cm). Dlatego gminne władze ogłosiły pogotowie przeciwpowodziowe. Fali kulminacyjnej spodziewamy się u nas o godz. 2.00 – 3.00 w nocy. W czasie popołudniowego posiedzenia sztabu kryzysowego ustalono, że strażacy ochotnicy będą patrolować newralgiczne odcinki wału. Uruchomiony został także całodobowy alarmowy numer telefonu: 22 736 38 26.

Dziś w urzędzie odbyło się również spotkanie z sołtysami wsi położonych nad Wisłą. Zaś rano przedstawiciele gminy na czele z wiceburmistrz Danutą Rechnią przeprowadzili wizję w terenie – czytamy w oficjalnym komunikacje gminy Góra Kalwaria.

Gmina Piaseczno

– Stan pogotowia przeciwpowodziowego również dla gminy Piaseczno. Fala kulminacyjna powinna dotrzeć w okolice Piaseczna około 6 rano. Stan Jeziorki jest monitorowany na bieżąco, jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, służby są w gotowości, gminny sztab kryzysowy zostanie zwołany w razie konieczności w godzinach rannych.

Wszelkie niebezpieczne zdarzenia na terenie naszej gminy należy zgłaszać Straży Miejskiej pod numer alarmowy 986, a także Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 22 737 07 63 – informuje o swoich działaniach gmina Piaseczno.

Gmina Konstancin-Jeziorna

– Od dziś do odwołania w naszej gminie obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Zalecamy bieżące śledzenie mediów i komunikatów służb – w krótkim komunikacie informuje o swoich działaniach gmina Konstancin-Jeziorna.

Autor: Kamil Myszyński

2 komentarze do “Alert powodziowy dla trzech gmin powiatu piaseczyńskiego

    • Wirtualne Piaseczno to także filmy i zdjęcia. Te są publikowane na facebooku. Zapraszam do polubienia fanpage’u. Na stronie www będą tylko artykuły.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *